Торік Національний університет «Львівська політехніка» був рекордсменом за кількістю поданих заяв від абітурієнтів серед усіх ВНЗ України. Їх було подано понад 26 тисяч. Схоже на те, що нині цей показник стане значно більшим.

Станом на 10 липня у приймальну комісію вже надійшло понад 13,5 тисячі заяв.

«Звичайно, приємно, що наш університет має добру репутацію і популярність серед абітурієнтів різних регіонів України. Але нас цікавить не так кількість, як якість студентського поповнення, вмотивованість абітурієнта саме на наш політехнічний навчальний заклад», — ділиться думками ректор Львівської політехніки професор Юрій Бобало.

На засіданні приймальної комісії Юрій Бобало звернувся з проханням до директорів навчально-наукових інститутів: «Працюймо насамперед з тими абітурієнтами, які у верхній частині рейтингового списку, з найсильнішими за своїми знаннями. Треба постійно тримати їх у полі зору, переконувати принести оригінали документів саме до нас».

Попри чітко організовану роботу з прийому документів, черг, на жаль, уникнути не вдається. Чимало абітурієнтів та їхніх батьків і надалі чомусь думають, що подача документів у перші дні якось підвищує шанси бути зарахованими. Певною мірою розв’язати проблему черг допомагає те, що у Львівській політехніці прийом документів від вступників розпочинається не з дев’ятої, а з восьмої години ранку.

Відповідальний секретар приймальної комісії Олег Давидчак так прокоментував цьогорічну конкурсну ситуацію в університеті: «На деякі напрями конкурс перевищує 20 – 30 осіб. Але це ще не показник. Адже є такі напрями, де обмежений ліцензований обсяг і кількість державних місць, відповідно і конкурс там вищий. Набагато об’єктивніший показник — кількість поданих заяв, бажання здобувати ту чи інші спеціальність. Приміром, 700 заяв подано на комп’ютерні науки, 500 — на комп’ютерну інженерію, 600 — на соціологію, 570 — на прикладну лінгвістику, 480 — на економіку підприємства. Щоправда, деяку тривогу викликають такі напрями, як приладобудування, хімічна технологія, інженерне матеріалознавство, прикладна фізика.

 

За матеріалами прес-служби МОНмолодьспорту

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу