Рекордно точний атомний годинник створили у США - godynnykСпівробітники Національного інституту стандартів США розробили годинник на основі атомів ітербію, який за точністю перевершує всі існуючі аналоги у 10 разів.

Годинник складається з 10 000 окремих атомів ітербію, зафіксованих у вакуумі в лазерній оптичній пастці. Температура атомів не перевищує однієї сотої частки градуса від абсолютного нуля. Годинник запускають за допомогою спеціального лазера, який змушує атоми переходити з одного квантового стану в інший. Такі квантові переходи в атомних годинниках аналогічні коливанням маятника в механічному годиннику – саме вони визначають точність ходу.

Учені встановили – за один мільярд років ходу помилка складе одну секунду. Така висока точність дозволяє провести раніше неможливі експерименти в галузі загальної теорії відносності. Атомні годинники використовуються не тільки в науці, але і в техніці. Дуже точний відлік часу необхідний, наприклад, для визначення координат у системах глобального позиціонування – в навігаційних супутниках завжди встановлюють атомний годинник.

За матеріалами Lenta.ru

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *