21-23 жовтня 2014 р.  відбудеться щорічний науковий форум Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського — міжнародна наукова конференція  «Місце і роль бібліотек у формуванні національного інформаційного простору».

 Організатори конференції:

  • Інформаційно-бібліотечна рада НАН України;
  • Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського;
  • Асоціація бібліотек України;
  • Рада директорів наукових бібліотек та інформаційних центрів академій наук – членів Міжнародної асоціації академій наук.

 На пленарному та секційних засіданнях, семінарах і круглих столах передбачається обговорити бібліотечні стратегії в умовах комплексних змін інформаційного середовища; прикладні аспекти  формування електронних інформаційних ресурсів  наукових бібліотек, зокрема, фундаментальної електронної бібліотеки «Україніка»; проблеми інформаційно-аналітичної діяльності та перспективи міжбібліотечної взаємодії у формуванні національного електронного інформаційного простору.

 У роботі конференції візьмуть участь видатні вчені та фахівці зарубіжних і вітчизняних бібліотек, наукових установ та інформаційних інституцій, музеїв, вишів, видавництв і громадських організацій. Серед зарубіжних гостей: вчений секретар Бібліотеки Литовської академії наук Леокардія Кайрялене, керівництво Бібліотеки ім. Врублевських Литовської академії наук: директор Сігітас Нарбутас і заступник директора з наукових питань Рима Ціценєне, а також директор регіональних програм Elsevier у Росії, Україні, Білорусі Марат Фатхулін.

 У рамках конференції відбудеться  спеціальне засідання Української бібліотечної асоціації, Асоціації бібліотек України та керівників провідних бібліотек України з обговорення Стратегії розвитку бібліотечно-інформаційної сфери України на період до 2020 р. Також учасники засідання мають наміри виступити із законодавчою ініціативою до Верховної Ради України щодо врегулювання процедури закупівлі комп’ютерного обладнання для бібліотечно-інформаційних установ.

 Учасники та гості форуму матимуть змогу переглянути тематичні документні експозиції та виставки видань НБУВ, розгорнуті у виставкових залах Бібліотеки.

 Початок роботи конференції — 21 жовтня 2014 р. о 10:00 в конференц-залі Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського за адресою: просп. 40-річчя Жовтня, 3 (ст. метро «Деміївська»).

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу