17 жовтня святковим концертом у актовій залі ЖДУ імені Івана Франка завершився тижневий марафон заходів, присвячених 95-й річниці з дня заснування ВНЗ.

У завершальний день святкових заходів велика дружна родина франківців –  студенти та викладачі університету – за традицією зібралася разом на святковому концерті, щоб згадати хвилини радостей і перемог, які відбулися за цей рік у стінах закладу. Почути, чим живе та дихає університет сьогодні. Стати свідком нагороджень кращих викладачів, співробітників і студентів ЖДУ імені Івана Франка.

«Наш університет виник на основі славнозвісної чоловічої гімназії, що була заснована ще в 1833 році. Вона була  ровесницею Київського університету Святого Володимира. За свою історію ми переживали різні моменти: злети та падіння, репресії та переслідування… Але наша велика і дружна родина франківців завжди торувала шлях до науки та виховувала нову генерацію українства. Попри всі негаразди, саме тут завжди панувала свята ідея науки, просвітництва та свободи», – сказав ректор ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух.

Особисто привітати університет з ювілеєм та вручити кращим викладачам нагороди прийшли голова Житомирської ОДА Сергій Машковський, голова Житомирської обласної ради Віталій Француз, заступник Житомирського міського голови Євгеній Демчик, випускник ЖДУ імені Івана Франка, начальник управління освіти і науки Житомирської ОДА Олександр Пастовенський.

Долучились до привітань і віце-консул Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярціньські та гості зі столиці. Зокрема заступник начальника відділу керівних кадрів та заохочення Управління роботи з персоналом та керівними кадрами Сергій Бондарчук, академік Національної академії наук і Академії педагогічних наук України, президент Національної академії педагогічних наук України, філософ, учений, освітянин та державний діяч Василь Кремень.

Не лишились осторонь привітань і вручення подарунків університету-ювіляру й ректор Київського національного університету технології та дизайну Іван Грищенко, ректор Східноєвропейського національного університету Ігор Коцан, ректор Хмельницького національного університету Микола Скиба та ректори місцевих вишів, а також директори навчальних закладів, що входять до ННВК ЖДУ імені Івана Франка «Полісся».

Десятки друзів, а ще більше листів-привітань від українських і закордонних ВНЗ, солодке частування-привітання, задушевні пісні від студентського хору «Артанія» ЖДУ ім. І. Франка (художній керівник і диригент – Валентин Федорченко), Житомирського академічного хору  «Орея» (художній керівник – Олександр Вацек), випускниці ЖДУ імені Івана Франка, Заслуженої артистки України Ірини Шинкарук, неймовірні танці від Житомирського центру хореографічного мистецтва «Сонечко», безмежність позитиву, усмішок і… дрібка смутку та сліз – у такій атмосфері свій 95-й День народження відсвяткувала велика дружна родина ЖДУ імені Івана Франка.

За інформацією ЖДУ ім. І. Франка

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу