17 жовтня в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» оголошено переможців ІІІ Всеукраїнського фестивалю інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2014».

Автори проектів, визнаних переможцями, уклали з венчурними, інвестиційними та благодійними фондами на інвестування своїх розробок угоди загальною сумою в 23 мільйони 445 тисяч гривень!

Отже інвестиції отримають:

від Фонду імені академіка В. С. Михалевича:

– Роман Карнаушенко (проект«Безпілотний літальний апарат «Spectator») – на суму 13 мільйонів гривень;

– Олексій Барановський (проект «Система моніторингу соціальних мереж «Network Monitor») – на суму 1,3 мільйона гривень;

– Борис Рассамакін (проект «Наносупутник «PolylTAN-2» для освітнього, наукового і технологічного застосування») – на суму 0,5 мільйона гривень.

Інвестування від цього Фонду також матимуть:

– Тарас Нижник (проект «Портативна водоочисна установка»);

– Андрій Коноваленко (проект «Intel CamTouch»);

– Михайло Скричевський (проект «Luciding»).

Від KALININ Invention Fund:

– Віталій Котовський (проект «Організація власного серійного виробництва металокерамічних рентгенівських трубок нового покоління з використанням нанокомпозитних матеріалів») – на суму 4 мільйони гривень;

– Анатолій Ковальов (проект «Створення модуля-агрегатора, який на базі технічних та фінансових даних здатний проводити порівняльний аналіз найкращих варіантів використання джерел енергії для споживачів енергетичних ресурсів») – на суму 1,5 мільйона гривень;

– Олександр Іваненко (проект «Інтернет-Сервіс по управлінню торгівлею і складом для підприємств малого бізнесу «NBS») – на суму 1, 425 мільйона гривень,  а також Максим Манько (проект ««TechnoEyes») .

Від Noosphere Ventures:

– Олексій Барановський (проект «Система моніторингу соціальних мереж «Network Monitor») – на суму 1,3 мільйона гривень;

– Андрій Коноваленко (проект «Intel CamTouch») – на суму 25 тисяч гривень;

а також Максим Ляшенко (проект «ReQuest»).

Від Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна» по 5 тисяч гривень буде перераховано авторам проектів фіналістів-призерів конкурсів Малої академії наук та «Intel-Техно»:

• Анастасії Івановій (проект «Енергоефективна і екологічно чиста установка для отримання прісної води з використанням енергії навколишнього простору»);

• Андрію Коноваленку (проект «Intel CamTouch»);

• Дмитру Кривому (проект «Програмно-апаратний комплекс для проведення пошуково-рятувальних та антитерористичних операцій»);

• Марії Удаловій (проект «Система попередження про дітей, що знаходяться в автомобілі»);

• Івану Остапіну (проект «Нові пристрої для отримання наноструктур електророзрядним методом»).

Потім ведучі приступили до оголошення. Утім, спочатку на сцену викликали всіх учасників за категоріями, в яких вони виставляли свої проекти, й вручали диплом фіналіста. Потім були оголошені автори проектів, яким журі присудило четверте місце, потім третє, друге і нарешті перше.

Переможцями конкурсу «Intel-Техно Україна 2014-2015» – національного етапу міжнародного конкурсу «Intel-ISEF» стали:

• у категорії «Математика» – Ілля Бараненко з Черкаського фізико-математичного ліцею (проект «Задача про лопаючі кола»);

• у категорії «Комп’ютерні науки» – Юрій Рівний із Київського технікуму електронних приладів (проект «Програма «NILRIMA»);

• у категорії «Фізика і астрономія» – Надія Маслова з Одеської Маріїнської гімназії (проект «Аналіз розподілу цефеїд у нашій Галактиці»);

• у категорії «Енергетика» – Людмила Ревуцька з Політехнічного ліцею НТУУ “КПІ” (проект «Роторний вітрогенератор з адаптивною геометрією робочих органів») ;

• у категорії «Інженерія» – Марта Чічілова та Тигран Согоян з алуштинської загальноосвітньої середньої школи І-III ступенів № 2, АР Крим (проект «Використання універсального моноблока у ветеринарній ортопедичній системі «VOSYS-OPTIMA»).

Журі конкурсу також визначило проекти, яким присуджено дипломи і сертифікати міжнародних наукових товариств.

Отже, від Американського метеорологічного товариства нагороди отримали Юлія Демчук і Дар’я Приймак зі спеціалізованої школи № 304 м.Києва (проект «Дистанційний зонд для контролю аналізу води в зоні відчуження» та Валерія Вербовська з ліцею № 142 м.Києва (проект «Плазмове очищення забрудненої води»).

Від Фундації матеріалознавства ASM – Станіслав Кіріченко з Криворізького природничо-наукового ліцею Дніпропетровської обл. (проект «Розробка оптимального способу подачі рідкої сталі в металоприймач промковша»).

Від Асоціації жінок-дослідниць Землі – Марія Крокіс із Львівського технологічного ліцею (проект «Саморегульована система превентивного скидання паводкових вод»).

Нагороду Intel за досягнення в комп’ютерних науках отримали Юрій Рівний із Київського технікуму електронних приладів (проект «Програма «NILRIMA») та Андрій Артюшок з Херсонського фізико-технічного ліцею при Херсонському національному технічному університеті (проект «Створення середовища для навчання програмуванню»).

Національне математичне товариство середніх шкіл і коледжів відзначило Анастасію Зінченко зі спеціалізованої школи № 202 з поглибленим вивченням природничо-математичних наук за проект «Доцільність проведення тестів на вищу активність півкуль у дітей».

Нагороду Сталого Розвитку від корпорації Ріко було присуджено Дарині Іщук із київської гімназії № 178 (проект «Використання лазерів у кардіології»), Марії Хацко з Львівського технологічного ліцею (проект «Система контролю безпеки побутових мереж і приладів») та Андрію Вікулову з київської школи I-III ступенів № 286 (проект «Evaluation of agricultural areas using satellite data»).

Товариство біології In vitro нагородило Віктора Куриленка з Криворізького гуманітарно-технічного ліцею № 129 Дніпропетровської обл. (проект «Використання електрохлорокоагулятора для очищення води»).

Єльська науково-технічна асоціація – Надію Маслову з Одеської Маріїнської гімназії (проект «Аналіз розподілу цефеїд у нашій Галактиці»).

Уже традиційно власні призи і подарунки вручили багатьом фіналістам також представники компаній.

Почесне право представляти Україну на Всесвітньому фіналі «Intel-ISEF» у травні наступного року в місті Піттсбург (США) журі надало Юрію Рівному з Київського технікуму електронних приладів (проект «Програма «NILRIMA»), Ервіну Молнару з Виноградівської гімназії, м.Виноградів Закарпатської області (проект «Розробка 3D LED GLOBE») та Надії Масловій з Одеської Маріїнської гімназії (проект «Аналіз розподілу цефеїд у нашій Галактиці»).

Вітаємо переможців фестивалю!

За інформацією прес-служби НТУУ «КПІ»

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу