Попередній «звіт» про проведення цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання зробила директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева. Ні в одному пункті проведення ЗНО не було зірвано – жодного випадку грубих порушень. Це без перебільшення головне досягнення, яке може записати на свій рахунок УЦОЯО. На результат вплинула цьогорічна новація – встановлення металодетекторів на входах до місць проведення тестування. Пристрої встановлювали, щоб виявити в абітурієнтів заборонені предмети, наприклад, мобільні телефони.

Ще одна приємна новина: порівняно з минулим роком явка абітурієнтів на окремих тестах зросла на 10 %. Цим   невеличким досягненням завдячуємо ще одному нововведенню – скороченню максимальної кількості можливих тестових предметів на вибір з 5-ти до 4-ох.

І, нарешті, ще один успіх, який цього разу запишуть на свій рахунок абітурієнти. 956 учасників ЗНО отримали максимальний можливий результат з тестування – 200 балів. За словами Ірини Зайцевої, найбільше двохсотбальників з математики – 341, української мови та літератури – 179 та історії України – 134. Проте, ймовірно, кількість «чемпіонів» зросте ще трохи – коли завершиться кампанія ЗНО-2012. А станеться це наприкінці поточного тижня.

Докладніше про підсумки цьогорічного ЗНО читайте в наступному номері газети «Освіта України».

 Юрій Зущик

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу