Із нагоди Всесвітнього дня боротьби з поліомієлітом Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) і Міністерство охорони здоров’я України нагадують батькам, що єдиним дієвим способом уберегти своїх дітей від невиліковної хвороби – поліомієліту – є вакцинація.

Поліомієліт – дуже заразна хвороба, що призводить до паралічу та смерті. Ліків від неї не існує. Україна має високий ризик щодо завезення та поширення поліомієліту через низький рівень охоплення імунізацією та спалахи в інших країнах.

Лише 27 % мам знають про ризик паралічу від поліо, і тільки 12 % інформовані, що для повного захисту від поліомієліту в дитини має бути щонайменше 4 дози вакцин. За оцінками мам, менше половини дітей повністю вакциновані проти поліомієліту (44 %).

У зв’язку з цим ЮНІСЕФ і МОЗ проводять інформаційну кампанію «Щеплення – єдиний оберіг», де закликають матерів зробити своїм дітям щеплення проти поліомієліту. Білборди, сітілайти та постери про важливість щеплень і небезпеку поліомієліту з’являться в усіх регіонах України та дитячих медичних закладах країни наприкінці жовтня. Також розпочато інтернет-рекламу та інформаційну кампанію в соціальних мережах щодо необхідності захисту від поліо.

«Українські діти залишаються майже повністю незахищеними від вірусу поліомієліту – в Україні вакциновано менше половини дітей. Хвороба може призвести до смерті та інвалідності на все життя. Вакцинація залишається єдиним способом захистити здоров’я дітей,” – зазначає Джованна Барберіс, голова ЮНІСЕФ в Україні.

“Безпечні та ефективні вакцини існують, і вони дуже важливі для захисту дітей від поліомієліту, адже імунізація є єдиним захистом від хвороби. На жаль, у зв’язку з кризою в Україні спостерігається дефіцит вакцин у державних закладах. Тому проведення масштабної інформаційної кампанії спільно з міжнародними організаціями є важливим кроком на шляху до повного убезпечення українських діток від вірусу поліомієліту. І ми сподіваємося на активну підтримку батьків у вакцинації, аби вберегти своїх дітей. А МОЗ України за допомогою міжнародних організацій докладе всіх зусиль, щоб повністю забезпечити лікувальні заклади необхідною кількістю вакцин від поліо», – зазначає в.о. міністра охорони здоров’я України Василь Лазоришинець.

 

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу