Ця непересічна подія сталася 28 жовтня перед черговим засіданням вченої ради Національного університету  “Львівська політехніка”. Ректор університету професор Юрій Бобало надав слово голові  товариства “Просвіта” професору Христині Бурштинській, яка поінформувала присутніх про збір благодійних коштів на підтримку Євромайдану та Українського війська в умовах бойових дій із сепаратистами та російськими агресорами.

Збір коштів розпочався ще в грудні 2013 року. А днями під час благодійного концерту було додатково зібрано ще 30 тисяч гривень. На загал у благодійній скарбничці “Львівської політехніки” було 928 тисяч гривень. На підтримку Євромайдану витратили 105 тисяч гривень. 276 тисяч гривень отримали родини загиблих і поранених у боротьбі із злочинним режимом Януковича. На 292 тисячі гривень закуплено бронежилетів для вояків у зоні АТО.

 Після консультацій із керівництвом Окружного військового шпиталю, де нині лікуються поранені в зоні АТО, було вирішено спрямувати 245 тисяч гривень на закупівлю найсучаснішого апарату штучної вентиляції легенів. Цей прилад ректор університету Юрій Бобало урочисто передав військовим лікарям.

Приймаючи дарунок, головний анестезіолог шпиталю полковник медичної служби Степан Горобчук сердечно подякував львівським політехнікам за такий вияв патріотизму та милосердя. Він провів паралель між двома історичними подіями. Саме 28 жовтня 1944-го всю Україну було очищено від німецько-фашистських загарбників. Ми впевнені, що відзначатимемо річниці визволення частини України від нового, російського агресора.

Подарований  апарат є найсучаснішим. Його можна використовувати не лише в стаціонарних, а й у польових умовах — у машинах, літаках, гелікоптерах. Цей апарат, як висловився лікар, “сам думає”, тобто аналізує стан хворого та дає рекомендації під час оперативного медичного втручання. Апарат дасть змогу врятувати життя багатьом пораненим і зменшити випадки каліцтва. Полковник Горобчук повідомив, що нині в зоні АТО, в місцях, максимально наближених до передової, самовіддано  працюють бригади медиків шпиталю.

Наприкінці урочистості професор Христина Бурштинська повідомила, що залишок благодійного фонду на користь військовиків АТО нині становить 18 тисяч гривень. Відтак товариство “Просвіта” ініціюватиме подальший збір коштів на потреби Українського війська.

Прес-служба Національного університету “Львівська політехніка”

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу