Упродовж кількох днів у Національному університеті “Львівська політехніка”  тривала робоча зустріч учасників архітектурно-будівельного консорціуму за програмою Євросоюзу “Темпус”. Якщо йдеться про учасників консорціуму з українського боку, то  перші дві “скрипки” в цьому оркестрі грають Інститут архітектури “Львівської політехніки” та Харківський університет  будівництва й архітектури.

Про підсумки і надбання  зустрічі розповідає директор Інституту архітектури професор Богдан Черкеса:

– Ми виграли два проекти. Один із них присвячений розвитку урбаністичних структур, плануванню міст і навчанню спеціалістів та магістрів, а також докторантів. Він йде в кооперації з Технічним університетом Мілана і Кембриджським університетом в Англії. А ще в проекті беруть участь кілька іспанських і грецьких університетів.  А другий проект, який ми виграли минулого року, стосується навчання через електронні засоби. Обидва проекти присвячені оволодінню сучасними методами навчання студентів.

Нинішня робоча  зустріч учасників проектів в Україні відбувається вперше. А до того наші студенти і викладачі побували в Кембриджі, Валенсії, Сарагосі, Відні, Барселоні. Треба було не лише дивитися, що роблять у цьому напрямі інші європейські університети, а й у себе щось зробити.

Нещодавно ми облаштували спеціальний комп’ютерний клас — переважно за кошти Євросоюзу. Комп’ютери, принтери, інтерактивна дошка —  в сучасному еквіваленті це коштувало майже 600 тисяч гривень. Щоправда, ремонтні роботи й меблі фінансувала “Львівська політехніка” з грошей, які отримав Інститут архітектури від контрактників.

Проект, якому було присвячене  засідання робочої групи, ми завершуємо наступного року. У нас є чудовий комп’ютерний клас, у якому наші студенти можуть проходити навчання з комп’ютерного архітектурного проектування та графічного дизайну. Крім цього, університет зможе використовувати цей клас для проведення відеоконференцій із партнерами в інших містах.

Уже розроблені навчальні курси з різних дисциплін, починаючи з інфраструктури міста і закінчуючи системами ідентичності та планування транспорту. Консорціум університетів, задіяних у проекті, є інтелектуальним власником цих напрацювань, зокрема, електронних підручників. Зараз  сформовані групи студентів по європейських університетах — це  майже 300 осіб, які навчатимуться в цій мережі.

Активно долучилися до реалізації проекту  кафедра дизайну архітектурного середовища (завідувач кафедри професор Віктор Проскуряков і доцент Юрій Джигіль) та кафедра дизайну і основ архітектури, яку я очолюю. Щодо ремонтних робіт, встановлення всієї цієї техніки, то цим  предметно іта результативно займалися доцент Ярослав Ракочий і старший викладач  Олександр Матушков.

            Прес-служба Національного університету “Львівська  політехніка”

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу