У Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. Гжицького відбудуться заходи з відзначення 230-річчя заснування на академічному рівні ветеринарної освіти та науки в Україні. У  1784 році на медичному факультеті Львівського університету відкрилася кафедра ветеринарії. Ця кафедра стала першою і основною цеглинкою, з якої виросла у Львові потужна ветеринарна школа, що трансформувалась нині у Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій.

Урочистості розпочалися літургією у церкві Святої Трійці та урочистою академією.

Відкрився Музей підкови. Експозиція музею і його фонди налічують нині понад 400 експонатів, що походять з різних куточків світу. Більшість з них є талановитим плодом рук місцевих ковалів, адже при ветеринарній школі у Львові ще від 1881 року функціонувала школа кування коней.

Сьогодні відбулося пленарне засідання міжнародної наукової конференції «Інноваційність розвитку сучасного аграрного виробництва».

Довідково

Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького – навчальний заклад IV рівня акредитації.

На 32 кафедрах університету працюють 46 професорів, докторів наук і 218 доцентів, кандидатів наук, асистентів. Серед 22 вищих аграрних навчальних закладів України університет займає одне з перших місць за кількістю викладачів із науковими ступенями та перше місце за кількістю патентів про винаходи на одного викладача.

Щороку університет випускає понад одну тисячу висококваліфікованих спеціалістів, його кафедри оснащені сучасним обладнанням і лабораторною технікою.

Університет здійснює активні міжнародні обміни та співпрацює з багатьма навчальними закладами Польщі, США, Угорщини. Спільно з Люблінським природничим університетом (Польща) реалізовується грант Європейського Союзу «Ветеринарна школа передової діагностичної техніки зі спеціалізованими лабораторіями» на загальну суму 1,5 млн. євро. Завдяки цьому в університеті будується ветеринарна клініка для дрібних тварин, встановлено унікальний цифровий рентгенівський кабінет найвищого світового рівня, два десятки сучасних цифрових мікроскопів, пересувна ветеринарна лабораторія.

Прес-служба Державної ветеринарної та фітосанітарної служби

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу