Учора в Житомирському державному університеті імені Івана Франка пройшла Всеукраїнська науково-теоретична конференція «Творчість Валерія Шевчука в гуманістичних вимірах сучасності».

Організаторами наукового заходу виступили Житомирський державний університет імені Івана Франка, Львівський національний університет імені Івана Франка та Національний університет «Києво-Могилянська академія».

За традицією конференцію відкрив ректор ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух. «У Житомирському державному університеті ще з часів чоловічої гімназії, що була заснована в 1833 році, завжди панувала свята ідея науки, інтелігентності та свободи. Для багатьох франківців, які дотримуються традицій, живильним джерелом унікальних ідей, неспокою думки є саме творчість Валерія Олександровича», – зауважив ректор університету. Він подарував почесному гостю та експерту конференції Валерію Шевчуку прапорець ЖДУ імені Івана Франка, кепку і краватку з емблемою закладу, а також символ мудрості – статуетку сови.

Зауважимо, що всеукраїнську науково-теоретичну конференцію «Творчість Валерія Шевчука в гуманістичних вимірах сучасності» в ЖДУ імені Івана Франка не оминула увагою й Адміністрація Президента України. Свідченням того є лист-вітання учасникам конференції, який надійшов від першого заступника Глави Адміністрації Президента України Геннадія Зубка.

Із вітальним словом до присутніх звернувся й начальник управління освіти і науки Житомирської ОДА Олександр Пастовенський.

Сам же письменник Валерій Шевчук зазначив, що йому надзвичайно приємно, коли він бачить потребу у своїх плодах духовного хліба, адже він творить не для себе. «Коли люди розуміють слово автора, то хочеться жити і творити», – наголосив Валерій Шевчук і додав, що йому надзвичайно ніяково на таких заходах.

У науково-теоретичній конференції брали участь науковці з Варшави, Києва, Кривого Рогу, Львова та Житомира. Захід був побудований у формі дискурсу та розділений на чотири секції. Перша – «Літературознавство» – містила аналіз творчості Валерія Шевчука в контексті української літератури другої половини ХХ – початку ХХІ ст., художнього світу письменника, його перекладацької діяльності, літературної медієвістики та есеїстки, а також питання «Валерій Шевчук і житомирська прозова школа». Друга – «Мовознавство. Лінгвостилістичні особливості творів Валерія Шевчука». Третя – «Вивчення творчості Валерія Шевчука в закладах освіти України». Четверта – «Валерій Шевчук у сучасному інформаційному просторі України».

Матеріали Всеукраїнської науково-теоретичної конференції «Творчість Валерія Шевчука в гуманістичних вимірах сучасності» будуть опубліковані у фаховому виданні Львівського національного університету імені Івана Франка.

Нагадаємо, що Валерій Олександрович Шевчук є українським письменником-шістдесятником, майстром психологічної і готичної прози, автором низки літературознавчих і публіцистичних праць, інтерпретатором українського літературного бароко, лауреатом низки державних премій.

29 листопада 2011 року в Інституті філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка була започаткована  премія Валерія Шевчука (Премія Шевчука) – українська творча відзнака за кращу книгу прози, видану українською мовою за попередній календарний рік, вручається щороку в квітні на спеціальній урочистій церемонії в Інституті філології та журналістики Житомирського державного університету.

ЖДУ імені Івана Франка 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу