В Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини відбулася зустріч студентів і викладачів з учасниками АТО – представниками Уманського взводу 2-го батальйону Національної Гвардії України.

Актова зала університету була переповненою. Захід розпочався із хвилини мовчання за загиблими воїнами та мирними жителями сходу.

Прологом зустрічі стало відеозвернення «Слава Україні!», яке підготували студенти університетського національно-патріотичного табору «Дія».

На зустрічі було лише шестеро із тих, хто представляє Уманщину в буремному регіоні і боронить цілісність, свободу і незалежність нашої держави в зоні АТО, – Микола Білан, Сергій Тімановський, Володимир Врадій, Роман Петришин, Ігор Кузь, Андрій Білан. Ризикуючи власним життям, наші земляки виступили на захист суверенітету Батьківщини, мирного життя мешканців сходу. Гора Карачун, Дебальцеве – це місцевості, де вони тримали рубежі.

Відповідаючи на численні запитання студентів, гості розповідали про своє ставлення до подій, до настроїв місцевих жителів Донбасу. Багато говорили про патріотизм. «Коли є загроза державності, треба єднатися. У важкій, загрозливій для миру ситуації справжній чоловік мусить захищати Батьківщину!» – переконані гості.

Воїни щиро дякували за підтримку, яку їм надають земляки. Від жителів Уманщини, місцевої влади, а також колективу  УДПУ вони отримували одяг, харчі, ліки. Особливо вдячні за подаровані тепловізори та прилади нічного бачення, які врятували їм життя на фронті.

Небагатослівні захисники просто констатували: «Із поставленими завданнями справлялися». А от студентам, майбутнім педагогам, бажали добросовісно вчитися, а потім добре вчити дітей, і тоді Україна матиме справжніх патріотів, професіоналів, які будуватимуть нове, заможне і красиве життя. Україна неодмінно розквітне!

На завершення теплої і хвилююче-щемливої зустрічі  бійці разом з усіма присутніми виконали Гімн України.

За інформацією УДПУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу