Навіть під час літніх канікул найталановитіші члени Малої академії наук навчаються, відпочиваючи. Багато з них побували у Всеукраїнських літніх школах та експедиціях різних напрямів по Україні, а юним хімікам і біологам пощастило ставити експерименти й за кордоном.

14-27 липня 2013 року МАНівці брали участь у роботі Першої наукової школи з біохімії, що проходила на базі Експериментальної лабораторії для молоді XLab у м. Геттінген (Федеративна Республіка Німеччина).

За цей короткий термін школярі пройшли навчання за чотирма напрямами: генетика, нейрофізіологія, молекулярна хімія, мікробіологія. Теоретичний матеріал, який начитували провідні фахівці, одразу закріплювався на практиці в сучасних лабораторіях. Досліди з нейрофізіології здійснювалися за темою, якою займається нобелівський лауреат, біофізик Ервін Неєр. Юні дослідники ставили ті самі експерименти, над якими працює відомий учений. Для них це було непросто, але дуже цікаво. Адже вони досліджували те, що в Україні студенти вивчають на третьому-четвертому курсах біологічних факультетів. І вивчають переважно лише теоретично, адже для дослідів необхідне спеціальне обладнання.

У рамках навчальної програми школярі відвідали лекцію директора відділу дослідження нейродегенеративних процесів Медичного університету м. Геттінгена професора Т. Утейро, а також Німецький центр дослідження приматів. Під час цікавих екскурсій учасники ознайомилися з життям Геттінгена, який вважається одним з найпотужніших центрів підготовки вчених у галузі біохімії та біотехнологій, побували в інститутах товариства Макса Планка.

Після проведення наукової школи директор XLab пані Єва-Марія Неєр вручила всім учасникам сертифікати про успішне навчання.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу