Астрономи планують звузити можливі межі зони життя у світил - 1326658Американські астрономи проаналізували властивості деяких червоних карликів, навколо яких можуть, імовірно, обертатися планети-двійники Землі, і дійшли висновку, що межі так званої зони життя в таких зірок значно вужчі, ніж вважалося раніше.

Джеймс Кастинг і астрономи з університету Пенсильванії в місті Юніверсіті-парк (США) визначили кордони так званої зони життя – області навколо зірки, де на поверхні планет може існувати рідка вода.

За їхніми словами, цілий клас пустельних планет, які планетологи називають дюнами на честь планети з романів Френка Герберта, може бути помітно меншим, ніж вважалося раніше.

Для цього вони проаналізували дані, зібрані при вивченні червоних карликів класу М, і використали їх для створення математичної моделі, яка описує планету-Дюну. З’ясувалося, що вода на таких планетах не може залишатися в рідкій формі в тих випадках, якщо Дюна перебуває дуже близько до світила, на відстані 0,59 астрономічних одиниці або менше.

Цей факт, за розрахунками авторів дослідження, скорочує кількість можливих кандидатів у “двійники Землі”.

За матеріалами КореспонденТ.net

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *