Магістранти ЛНУ ім. І.Франка в захваті від викладачів інституту філології та журналістики ЖДУ імені Івана Франка - LM 1У Житомирському державному університеті імені Івана Франка за програмою обміну перебувало п’ятеро студенток-магістранток із Львівського національного університету ім. І. Франка.

Упродовж свого перебування в стінах житомирського навчального закладу львівські магістрантки Оксана Жук, Роксоляна Вовк, Мар’яна Селецька, Вікторія Гоголіна і Ольга Котович мали насичений графік.

Понеділок розпочався із поселення та знайомства з університетом.

У вівторок студентки виступили з міні-лекціями «Дискримінація за мовною ознакою як проблема соціолінгвістики» і «Партикуляція як вияв транспозитних можливостей української мови». Пізніше відбулася консультація з викладачами кафедри української мови – Віктором Мойсієнком, Галиною Гримашевич – із приводу написання магістерських робіт.

У середу дівчата разом із представниками студентського наукового товариства ННІ філології та журналістики взяли участь у Всеукраїнській онлайн-конференції «Формування мовно-літературної компетентності учнів і студентів-філологів», ініціатором і одним із організаторів якої була кафедра дидактичної лінгвістики та літературознавства ЖДУ.

Цього ж дня львів’янок консультував Петро Білоус – один із провідних українських фахівців у галузі давньої літератури та проблем методології  інтерпретації художнього тексту; а викладач Сніжана Чернюк прочитала лекцію на тему сучасного літературного процесу (на матеріалі творчості Оксани Забужко).

У четвер дівчата відвідали лекцію з актуальних проблем сучасної лінгвістики Тетяни Недашківської.

Культурну програму тижня закінчило відвідання Музею старожитностей, який знаходиться в інституті філології та журналістики (екскурсію провела заступник директора з виховної роботи Марія Масловська), й Музею космонавтики.

Львівські студентки висловили щиру подяку своєму житомирському «гіду» – магістрантці Олесі Михайлюк, яка гостинно приймала й усіляко сприяла в організації їхньої праці й дозвілля.

На завершення перебування у ЖДУ імені Івана Франка Оксана Жук, Роксоляна Вовк, Мар’яна Селецька, Вікторія Гоголіна і Ольга Котович поділилися своїми гарними враженнями від стажування. Дівчата розповіли, що методологічні концепції, технічні можливості й сама організація навчального процесу в Житомирському і Львівському університетах дуже відрізняються. Крім того, вони відзначили, що вподобали викладачів ЖДУ імені Івана Франка, з якими співпрацювали, і дуже їм вдячні.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *