Поблизу «Артека» вчені знайшли три затонулих вітрильники -В акваторії Міжнародного дитячого центру «Артек» учені знайшли три стародавніх вітрильники, один з яких, можливо, борознив води Чорного моря ще за античних часів. Про це повідомили у Республіканському комітеті АРК з охорони культурної спадщини.

«На глибині 62, 52 і41 метрів  ми виявили три затонулих вітрильники з дерев’яною обшивкою. За попередньою експертизою вже тепер можна говорити про те, що один із них борознив Чорне море ще за античних часів, оскільки всередині судна знаходилося кілька гостродонних амфор», – зазначив заступник директора НДІ Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв Сергій Воронов, керівник п’ятої глибоководної підводної експедиції «Берег богів». Найближчим часом планується паспортизація цих об’єктів для прийняття їх на облік.

Варто нагадати, що експедиція «Берег богів» стартувала 21 травня і має на меті  обстежувати у морі затоплені території, що згадувалися у старогрецьких міфах. А основним завданням є довести, що вода у Чорне море надходила поступово, впродовж століть, а не внаслідок потопу. Учені припускають, що ще 6 тисяч років тому рівень Чорного моря був нижчим від нинішнього на сто метрів. Учасники експедиції використовують телекерований підводний апарат «Софокл-1» з гідролокатором кругового огляду «Акінак».

За матеріалами maritimebusinessnews.com.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *