До початку  навчального року – більше місяця. А Міносвіти та Інститут інноваційних технологій і змісту освіти вже оголосили хрестовий похід за якісними підручниками для школярів. Боротися з контрафактною та неякісною продукцією вирішили шляхом перевірок на книжкових ринках, ярмарках та у навчальних закладах. Знімальну групу «ПедПРЕСИ» запросили на столичний ринок Петрівка, аби продемонструвати якісний підручник.

Серед обов’язкових елементів – голограма на титульній сторінці. Її приклеюють видавництва, які друкують підручники для шкіл. Якщо у вихідних даних підручника є фраза: «Видано за державні кошти, продаж заборонено», – на розкладці книжці не місце.

Список схваленої навчальної  літератури оприлюднять на початку навчального року. Решту літератури використовувати заборонено, а особливо так звані ГДРи – збірники завдань з готовими домашніми завданнями. Жодне з таких чи подібних видань – Міноствіти не рекомендує.

Загалом боротьба з неякісною літературою триває вже два роки. За сезон фіксується півтора десятка назв книжок, які потрапляють до чорного списку. Звіти з рейдів та результати перевірок публікуються на сайті Інституту інноваційних технологій і змісту освіти.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу