Згідно з дослідженням британського Товариства щодо запобігання жорстокого поводження з дітьми, кожна п’ята дитина протягом останнього року відчувала приниження в соціальних мережах.

Зокрема, мова йде про знущання, непристойні пропозиції сексуального характеру, кібер-переслідування.

У доповіді NSPCC також наголошується, що багатьом користувачам Facebook, Twitter і YouTube менше 13 років – вік, визначений як мінімальний для тих, хто може брати участь в цих соціальних мережах. Повний звіт, в якому було опитано більше тисячі британських підлітків у віці від 11 до 16 років, буде оприлюднений у листопаді.

Але попередні результати дослідження свідчать про те, що найбільш поширеними формами приниження в інтернеті є знущання і тролінг, що передбачає образливі і зазвичай анонімні висловлювання на адресу “переслідуваних”, щоб викликати їх реакцію.

У NSPCC кажуть, що вирішили провести дослідження через зростання стурбованості тим, які негаразди можуть очікувати підлітків і молодих людей в інтернеті.

6 серпня 14-річна британська школярка Ханна Сміт покінчила з собою через те, що її труїли в інтернеті. Її батько заявив, що Ханна регулярно отримувала образливі повідомлення в соціальній мережі ask.fm.

“Неможливо уявити, що хтось настільки молодий може думати, що коли над тобою знущаються в соціальних мережах, іншого виходу, як покінчити життя самогубством, просто немає”, – каже представниця NSPCC Клер Ліллі.

Вона також стверджує, що дослідники, які зосередилися на такому явищі, як “троллінг” в соціальних мережах, виявили особливо небезпечні тенденції, коли мова йде про 11-12-річних підлітків.

“Ми повинні докласти зусиль, щоб підлітки знали, до кого можна звернутися, і не відчували себе ізольованими у разі, коли виникає така проблема”, – заявила представниця благодійної організації.

Минулого тижня британський прем’єр Девід Кемерон закликав до бойкоту сайтів, які не можуть впоратися зі знущаннями в мережі. Після смерті Ханни Сміт заснована в Латвії ask.fm замовила “повний і незалежний юридичний аудит” свого сайту на предмет заходів безпеки.

У червні кількість відвідувачів сайту перевищувало 13 мільйонів щодня. Члени мережі можуть обмінюватися інформацією, фото і відео через сам сайт або через додатки до нього.

Одна з найбільш суперечливих рис сайту – можливість запитувати інших учасників мережі анонімно.

За матеріалами сайту www.utro.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *