Чому варто віддати перевагу виробам ручної роботи, а не товарам масового виробництва? - sovaЧому варто віддати перевагу виробам ручної роботи, а не товарам  масового виробництва? 

На це запитання  відповідає своєю статтею Олена Максимова – хенд-мейд-блогерша, майстриня та мама.

 

На цю тему багато інформації, але хочеться поділитися своїм досвідом і спостереженнями. 

Чому варто віддати перевагу виробам ручної роботи, а не товарам масового виробництва? - zaikaНещодавно проводили з моїми дівчатками ревізію в іграшках. Виявилось, що їх безліч. Багато іграшок перейшло у спадок від старшої дочки до молодшої і, звичайно, за час свого існування знепридатніли. Більшістю іграшок навіть не гралися, вони  просто займали місце в кімнаті. Разом робили ревізію, бо я не знала, що моїм дітям насправді важливо залишити, а з чим вони можуть розлучитися.

Здивування настало тоді, коли в пакет «віддамо дітям» склалися всі до єдиної барбі, братс і тому подібні ляльки, а також мультяшні поні – маленькі і великі, м’які іграшки “made in China”. Такого добра у нас набралося два величезних пакети з гіпермаркету. А коли дійшла черга до іграшок, які я шила найпершими – тильда кролик, тильда-лялька і лялька Пеппі – дівчатка їх мені не віддали. Можете собі уявити мій перший досвід у лялькарстві? Дешеві тканини, зшиті на старій «Чайці»та  наповнені синтепухом.

За весь час життя у нас,  іграшки неабияк зносилися і втратили радісний вигляд. Я готова була з ними розлучитися, а дівчатка – ні.

Про що це говорить?

Чому варто віддати перевагу виробам ручної роботи, а не товарам масового виробництва? - zaichikА говорить це про те, що іграшки, що зроблені руками, в які вкладено душу – найдорожчі для діток. Це позитивні емоції і тепло. Але це моральний аспект  питання, а є ще й практичний.

Не будемо говорити про іграшки, зроблені найпершими. Як правило – це не висока якість тканин, наповнювачів, фурнітури, рівень майстерності теж залишає бажати кращого – це навчальний посібник. Я кажу про ті роботи, коли майстер уже «набив руку» і на світ з`являється  якісний продукт.

Звичайно, перевага – це використання у роботі натуральних тканин і не алергенних наповнювачів. Будь-який майстер, котрий поважає себе, буде зважати на якість матеріалів, а не на їх вартість. Майстерність виконання теж на високому рівні. Іноді я переробляю елементи одягу неодноразово, бо мені не подобається результат. Добір фурнітури до конкретної роботи теж іноді займає чимало часу. Справжній майстер докладе максимум знань і сил, щоб робота була висококласна, адже це – гарантія того, що до нього повернеться покупець або майстра порекомендують.

Наступний важливий момент – це ексклюзивність. Це дуже важливо! Ні в кого не буде точно такої іграшки, бо навіть майстер не зможе скопіювати свою роботу один в один. Це неможливо! А всім нам приємно усвідомлювати, що такого більше ні в кого немає. Або роблячи подарунок – ви точно знаєте, що будете оригінальними!

А ще, дуже приємний нюанс – це можливість співпраці замовника та майстра. Замовник, який бере участь у створенні образу іграшки, стає співавтором. У ній є частина і його душі. Так у мене в доробку з’явилася сім’я зайців, конячки Софі і Моллі, щур Бен і багато інших. Фактично в будь-який момент можна підкоригувати образ іграшки, щось змінити, прибрати або додати, щоб результат був ідеальним. Як правило, я обговорюю найменші деталі майбутньої іграшки – мені важливо, щоб замовник був не просто задоволений, а щасливий! І знаєте, що я вам скажу: створення іграшок за образом замовника – це складніший процес, адже фантазія буяє, а тобі потрібно триматися в рамках проекту. Хоча бачити сяючі очі покупців, коли вони беруть до рук свою іграшку, яку вони теж створювали – це того варте.

Сподіваюся, тепер ви знаете, чому варто віддати перевагу ручній роботі, ніж продукту масового виробництва.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *