Десята частина всіх учасників ЗНО не набере прохідного балу. Така тенденція відстежується впродовж останніх трьох років – про це розповідає директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева. Їхні результати менші, аніж 124 бали, які є прохідними. Відтак ці особи не зможуть подати документів до вищих навчальних закладів. «Навіть якщо у абітурієнта 123,5 балів – його заяви і документів не розглядатимуть, їх просто не приймуть. Із профільного предмету планка вища, тут має бути не менше 140 балів», – додає керівник Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

10 % людей, які проходять ЗНО, не вступлять до ВНЗ - seredyak larysaЗа даними ЛЦОЯО, 86% школярів Львівщини зареєструвалися для участі в ЗНО. «Ректори кажуть – 30% із них здатні до навчання, а 30% – так собі», – зауважила Лариса Середяк.

Водночас Львівська область четвертий рік поспіль посідає друге місце за кількістю 200-бальників. Торік їх було 113. Для прикладу, на Харківщині – цей показник вдвічі нижчий. У категорії від 170 балів і вище з основних предметів: українська мова і література, математика, історія України, іноземні мови – захід тримається на третій позиції. Детальні звіти з успішності кожної школи є у відкритому доступі на сайті ЛЦОЯО,  з ними працюють регіональні відділи освіти та директори, аби покращувати ці показники.

Загалом на Львівщині зареєстровано 18 тисяч 706 абітурієнтів, з них 3,6% – це випускники минулих років. За їхніми заявами, пріоритети у складанні дисциплін розділилися так: першість – за українською мовою і літературою, оскільки це обов’язковий для вступу на будь-яку спеціальність предмет; вперше цього року у регіоні зросла кількість охочих складати математику. Далі історія України та іноземна мова – англійська. Також помітно зросла зацікавленість випускників до фізики та хімії.

Цьогоріч тести переклали кількома регіональними мовами: кримсько-татарською, польською, російською, угорською, румунською і молдовською. Приблизно п’ята частина всіх зареєстрованих складатиме ЗНО цими мовами. Десятки тисяч обрали російську мову, кілька сотень – угорську. Тестування іншими мовами пройдуть по кілька десятків людей.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *