Вже найближчого понеділка, 3 червня, в Україні розпочинається ЗНО. З цього приводу директор УЦОЯО Ірина Зайцева провела підсумкову прес-конференцію. Головною темою обговорення була поведінка абітурієнтів під час проходження тестування та посилення заходів безпеки на пунктах тестування.

«Я взагалі вважаю абсолютно аморальним, якщо людина, ідучи на тестування, думає не про те, як їй показати найвищий рівень своїх знань, а про те, як би обійти закон. Цього робити не потрібно. Вища освіта у нас в країні не обов’язкова. Людина свідомо погоджується на те, щоб іти отримувати вищу освіту, і якщо вона розпочинає з нечесних вчинків, це абсолютно аморально», – зазначила Ірина Зайцева.

За словами директора УЦОЯО, посилення заходів безпеки – вимушена міра. Минулого року було зафіксовано 600 випадків, коли через використання абітурієнтами заборонених пристроїв, їхні роботи було анульовано. Аби уникнути подібних ситуацій цьогоріч, майже 70% пунктів проведення тестування обладнані металошукачами.

Також впроваджено технологічні перерви. Вони призначатимуться за потреби, якщо у тих, хто проводить тестування, виникнуть підозри, що деякі абітурієнти хочуть скористатися забороненими пристроями. На таку перерву відводиться 15 хвилин, не за рахунок часу, відведеного на тестування.

Також Ірина Зайцева нагадала, що документи необхідно приготувати звечора. Учасник ЗНО повинен мати оригінали документа, що засвідчує особу (паспорт або свідоцтво про народження), сертифікат, виданий УЦОЯО, та запрошення-перепустку, а також вчасно з’явитися на ЗНО, адже о 10:55 допуск на пункт тестування закривається.

«Хочу звернутися до батьків і попросити їх прослідкувати за тим, щоб їхня дитина обов’язково перед тестуванням вчасно лягла спати, щоб нічого не вчила в останній вечір, бо це ще нікому не йшло на користь. А вранці забезпечити нащадка нормальним сніданком, який дозволить ні про що не турбуватися. Тобто проводити дитину на тестування так, як це повинно бути у батьків», – сказала директор УЦОЯО.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу