НАХІМІЧИЛИ! - socmerezaВідбувся перший із одинадцяти тестів зовнішнього незалежного оцінювання – хімія. За офіційними даними, на тестування з’явилося 90,6% від загальної кількості зареєстрованих абітурієнтів.

Відповіді до завдань тесту із хімії, на сайті Українського центру оцінювання якості освіти розмістять завтра, 4 червня о 16 годині. Але на сторінках у соцмережах – випускники самі влаштували перевірку робіт. З усіх куточків України одинадцятикласники обмінюються враженнями і правильними відповідями.

Учні підтверджують – металошукачі були. Ними обшукували при вході до пунктів тестування. Дехто влаштовував технологічні перерви, але не всі. Приміром, у одному із пунктів Костянтинівки такої перерви не було.

«Приходив міліціонер з металошукачем. Черг це не створювало (можливо, тому, що він не дуже ретельно нас перевіряв). На обличчя (тобто вуха) не дивилися. Думаю, можна було б пронести мікрофони. На мені він затримався, бо я мав гаманець, який міліціонер перевіряв кілька хвилин”, – розповідає Роман із Шаргорода, Вінницької області.

Учні із Житомирщини , міста Овруч, розповідають – учасники ЗНО запізнювалися. Одну дівчину пропустили до пункту тестування через півгодини після зачинення дверей, ще одна забула паспорт. Довезти не встигли, оскільки родичі їхали з іншого міста. Відтак, на тест не пропустили.

У топі найбільш обговорюваних тем соцмережі – списування. Випускники пишуть – це можливо, дехто навіть розповідає, скільки завдань списали і яким чином. Хтось підглянув у сусідки, хтось читав шпаргалку в туалеті. Втім, портал «Педагогічна преса» застерігає – краще покладатися на власні сили, а не на шпаргалку. Якщо спіймають «на гарячому», результат анулюють. Якщо це буде українська мова і література – можна втратити шанс вступити до ВИШу цього року.

Скаржаться випускники на брак часу, поверхневу шкільну програму та неадаптованість тестових зошитів для шульг.

«Я ненавиджу чорні гелеві ручки! Я шульга! І від них увесь бланк у чорних плямах», – розповідає учениця Анастасія.

І хоча представники центрів оцінювання якості освіти радили брати із собою по кілька запасних ручок, у одному із одеських пунктів тестування їх забирали.

Офіційну інформацію про порушення наразі підсумовують. УЦОЯО обіцяє оприлюднити її згодом.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *