Завтра, 18 червня, оголосять перші результати ЗНО – це буде хімія. Абітурієнти, які не згодні із результатом та мають зауваження можуть подати апеляцію і оскаржити бали. Але, УВАГА!, для цього у випускників є лише три дні, від моменту оприлюднення оцінки на їх персональний сторінці УЦОЯО.

Абітурієнти матимуть три дні на апеляцію - apelyaciyna komisiyaАпеляцію можна подавати на результати тестування. У такому випадку експерти перевірятимуть чи об’єктивно екзаменатори оцінили відкриту відповідь та чи правильно комп’ютер порахував бали, під час автоматичної обробки бланків. За результатами таких звернень оцінка абітурієнтів може бути перерахована, або підвищена, або знижена, або залишитися без змін.

Ще одна підстава до подання апеляції – порушення процедури проведення тестування. Це може бути, приміром, безпідставне відволікання персоналом учасників ЗНО від роботи над тестами, порушення іншими учасниками процедури ЗНО, що можуть вплинути на якість виконання завдань, незадовільні санітаро-гігієнічні умови в аудиторії, які також можуть вплинути на результат.

Торішня абітурієнтка Софія Стечак стала автором однієї із таких апеляцій. Дівчина писала тест із англійської  і за 15 хвилин до закінчення відведеного часу вчитель забрала тестовий зошит. Мовляв час вийшов. Хоча на великому годиннику в аудиторії до закінчення іспиту було ще 15 хвилин. Відтак Софія не встигла перенести відповіді із чернетки до бланку відповідей. На засіданні апеляційної комісії вчитель підтвердила різницю в часі на годинниках і школярці дозволили складати іноземну вдруге під час додаткової сесії.

ЯК ПОДАТИ НА АПЕЛЯЦІЮ. АПЕЛЯЦІЯ НА РЕЗУЛЬТАТ

Апеляційна заява на результати ЗНО подається письмово на ім’я директора Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) впродовж трьох днів після оголошення результату із конкретного предмета. Там потрібно зазначити прізвище, ім’я, по батькові, адресу проживання, номер телефону (у разі наявності), паспортні дані (для осіб, яким на час завершення реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні не виповнилося 16 років – дані свідоцтва про народження), предмет оцінювання та номер сертифіката Українського центру оцінювання якості освіти (з предмета тестування, на результат якого подається апеляція).

Заяви приймаються особисто від заявників в Українському та відповідних регіональних центрах оцінювання якості освіти або їх можна надіслати поштою на адресу УЦОЯО. В останньому варіанті дата подання визначається за штемпелем відправлення на поштовому конверті.

Заява на апеляцію може виглядати приблизно так:

Директору Українського центру 

оцінювання якості освіти 

п. Зайцевій І.П.

Ваше прізвище, ім’я та по-батьковіа

Сертифікат №……..

телефон: (0ХХ) ХХХ-ХХ-ХХ

 

Апеляційна заява щодо результатів

 

Прошу провести технічну перевірку результатів мого тесту зовнішнього незалежного оцінювання з хімії, оскільки я не згоден (-на) із оприлюдненим результатом.

 

__.06.2013 року                                   підпис                                   Ваші прізвище та ініціали

 

Також можна просити про предметну перевірку – у випадку якщо ви маєте претензії до об’єктивності оцінки власного висловлювання чи завдання з відкритою відповіддю. Або просити провести обидві: і технічну і предметну перевірки вашого тесту.

Предметна апеляційна експертиза здійснюється з використанням кодованої копії бланку відповіді, зробленої до її перевірки екзаменаторами. Після проведення експертизи зазначені вище фахівці готують пропозиції для розгляду апеляційною комісією. Висновки фахових груп подаються на розгляд апеляційної комісії. Обговорення висновків фахових груп проводиться на засіданні апеляційної комісії. Абітурієнт може особисто захищати чи відстоювати власний результат на таких засіданнях.

Абітурієнти матимуть три дні на апеляцію - zno testАПЕЛЯЦІЯ НА ПОРУШЕННЯ

Апеляція щодо порушення процедури проведення тестування подається учасником тестування письмово на ім’я голови регламентної комісії відповідного РЦОЯО через відповідального за пункт тестування до моменту виходу заявника з пункту.

Тут також мають бути вказані прізвище, ім’я, по батькові заявника, адреса проживання, номер телефону (у разі наявності), паспортні дані (для осіб, яким на час завершення реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні не виповнилося 16 років – дані свідоцтва про народження), предмет оцінювання, пункт тестування, а також номер аудиторії тестування, де, на думку учасника, відбулося порушення процедури проведення ЗНО та його опис.

Якщо підтверджений факт порушення процедури проведення тестування, який негативно вплинув на результат тестування, заявнику надається право взяти участь у додатковій сесії зовнішнього оцінювання.

Згідно з нормативами Апеляційна комісія зобов’язана розглянути ваше звернення впродовж 10 днів від дня подачі. Однак варто пам’ятати, що на час перевірки вашого тесту – результат із предмету, на який подали апеляцію «заморожується» і абітурієнт не може подавати документи для вступу до ВНЗ, якщо він є обов’язковим для вступу на обраний напрямок.

СТАТИСТКА

Торік абітурієнти подали 10 тисяч 161 апеляцію. Найбільше із української мови і літератури, історії України, математики та англійської мови. У 83,5% заяв – результат залишили без змін, 10,1% учасників оцінку підняли і 6,4% – знизили.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *