Як вступити до вишу без ЗНО - pryimalna komisiya1

Опубліковано: 25.06.2013 14:20
Інформація застаріла.

Менше 140 балів із профільного предмета – не вердик! Вступити до ВНЗ можна і без ЗНО. 

140 балів – із профільного предмета і  124 – із непрофільного. Це той мінімум, що його має набрати абітурієнт, аби сісти за студентську лаву. Однак торік деякі провідні ВНЗ Україні, конкурс до яких був надвисокий – піднімали нижню межу. Про зміни оголошували одночасно із першою хвилею зарахування.

Такий ажіотаж, за словами студентів, пов’язаний із можливістю подавати документи аж до 5   навчальних закладів. Тому ближче до завершення вступної кампанії прохідний бал стабілізується – успішні студенти оберуть лише один навчальний заклад, залишивши інші місця колегам із середнім результатом.

Що робити тим, у кого результат невисокий, або хто взагалі не набрав мінімальних 140 балів із профільного предмета чи його результат скасували через наявність мобільного телефону на тестування? У навчальних закладах заспокоюють таких абітурієнтів і пропонують окремі схеми вступу без складання ЗНО.

Незручностей не виникатиме, якщо випускник вирішить здобути робочу спеціальність. Позаяк для вступу до профтехучилища, технікуму чи коледжу ЗНО не потрібне, достатньо лише шкільного атестата.

Як вступити до вишу без ЗНО - vstupЯкщо одинадцятикласник таки прагне здобути вищу освіту – доведеться пройти кілька етапів навчання в межах однієї спеціальності. Вступити до училища, потім на бакалаврат і вже звідти на магістра чи спеціаліста. Термін навчання можливо буде довшим, але результат: вища освіта без ЗНО.

Полтавський інститут бізнесу, приміром, пропонує ось такий алгоритм: студенти здобувають робочу професію у Академії розвитку гуманітарної освіти. І з таким свідоцтвом та атестатом вступають на 2-й курс Полтавського бізнес-коледжу. Там вони навчаються на молодшого спеціаліста і стають студентами третього курсу програми «бакалавр» Полтавського інститут бізнесу (денної або заочної форми). Після бакалавра – можуть вступати на спеціаліста чи магістра. Таким чином випускник школи може отримати вищу освіту оминувши ЗНО.

Схожий варіант пропонує Донецька академія автомобільного транспорту. Випускникам 11 класів пропонують отримати вищу освіту за інтегрованими програмами Кваліфікований робітник – Молодший спеціаліст – Бакалавр – Спеціаліст – Магістр з інженерних та управлінських спеціальностей для автомобільного бізнесу.  Словом, пропозицій для тих, хто не зареєструвався на ЗНО чи не набрав потрібних балів достатньо. Потрібно лише обрати те, що близьке до душі. Або ж зачекати ще рік і вдруге спробувати вступити до омріяного вишу.

Водночас певні категорії випускників мають право на вступ до ВНЗ без сертифікатів ЗНО.

Зокрема на конкурс  за результатами вступних екзаменів з конкурсних предметів можуть розраховувати особи з обмеженими фізичними можливостями (інваліди I та II груп, діти-інваліди). Відповідно до умов прийому, право брати участь у конкурсі за результатами тільки вступних іспитів із конкурсних предметів у виші мають: військовослужбовці ЗСУ; громадяни, звільнені зі строкової військової служби в рік вступу до вишу; особи, які мають захворювання, вказані в переліку захворювань, що можуть бути перешкодою для проходження ЗНО. Відповідно до умов прийому до вишів України, право обирати схему вступу можуть особи, які здобули повну загальну середню освіту у 2007 р. та раніше; громадяни України, які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту за кордоном.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

8 коментар до “Як вступити до вишу без ЗНО”
  1. В 2020 році закінчила Камянський комерційний технікум по спеціальності бух.облік. Чи можу я вступити до ВУЗу без ЗНО по цій спеціальності?

  2. скажіть будь ласка,якщо я не наберу мінімальну кільк балів з одного предмета з 3 на зно,я не можу поступити до університету?

  3. Доброго дня! У мене виникли проблеми на інформаційній сторінці. Коли я зайшла на свою інформаційну сторінку, я хотіла роздрукувати інформаційну картку а замість неї мені вибивало сформувати запрошення-перепустку. На моїй інформаційній сторінці лише видно сформувати запрошення-перепустку а такої клітинки щоб там було записано сформувати інформаційну картку то там немає такого!!!! Мені треба сьогодні здавати документи для вступу у ВНЗ а я неможу у звя*зку із не отриманням інформаційної картки!!!! Що мені робити ???

  4. Мій син цього року закінчив Рівненський економіко-правовий коледж. Чи може він вступити до вишу без ЗНО на заочне відділення?

  5. Якщо, я інвалід-дитинства чи потрібно мені здавати ЗНО для вступу до вищих навчальних закладів? Які мені умови прийому?

  6. Оксано, перелік таких навчальних закладів великий. зазнвичай це І-ІІ рівнів акредитації , коледжі, технікуми, училища. Але, зараз треба у кожному з”ясовувати чи приймають вони іще документи від вступників

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *