Майбутні «айтішники» їдуть навчатися до Києва, Харкова, Львова та Дніпропетровська - it reityngВизначено навчальні заклади, які найкраще готують іт-фахівців. Асоціація «інформаційні технології України» провела дослідження освітнього ринку і з’ясувала, що із 200 ВНЗ випускники не кожного заслуговують на увагу. Лише окремі ВНЗ готують фахівців, які без проблем працевлаштовуються в галузі і успішно просуваються кар’єрними сходинками.

Працевлаштування студентів стало головним критерієм оцінки навчальних закладів і основою рейтингу. Загалом асоціація опрацювала 10 тисяч записів реальних працівників ІТ-галузі із понад 20 міст України. Експерти проаналізували дані про випуск за 12 років у 15 ВНЗ України.

За результатами дослідження, найбільше ІТ-спеціалістів готують у Києві, Харкові, Львові та Дніпропетровську.

Темпи підготовки ІТ-фахівців зараз невисокі, порівняно із 2007. Той рік став переломним, адже виші випустили рекордну кількість «айтішників» – майже 4,5 тисячі. Втім, найбільше випускників знайшло роботу лише у 2011. З них в основному – випускники НТУ «КПІ», ХНУРЕ, Львівської політехніки та Дніпропетровського національного ун-ту ім.О.гончара.

За спеціальностями – найчастіше виші випускають розробників. У Києві левова частина таких спеціалістів закінчила  КНУ ім. Т.Шевченка, НУ «Києво-Могилянську академію», НТУ «КПІ». Найменше в галузі – менеджерів проектів та інженерів підтримки.

Повну версію рейтингу ІТ читайте тут…

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *