Орден академічних пальм, який також називають “Пурпурним легіоном” вручили ректору Національного технічного університету України «КПІ» Михайлові Згуровському.

Почесну відзнаку Михайло Згуровський отримав з рук надзвичайного і повноважного посла Республіки Франція в Україні Алена Ремі у день взяття Бастилії, котрий щорічно відзначається у Франції 14 липня.

Орден академічних пальм засновано ще Наполеоном І для академіків і професорів Паризького університету та деяких ліцеїв. У 1962 засновано навіть Асоціацію членів ордену академічних пальм, яку очолює президент Франції.

Нині академічними пальмами можуть бути нагороджені як викладачі і члени викладацького товариства, так і особи, що не мають відношення до викладання, але зробили значний внесок у народну освіту, а також іноземні піддані і французи, що проживають за межами Франції, активно сприяють поширенню французької культури в інших країнах. Нагородження відбуваються двічі на рік: 1 січня та 14 липня.

Кандидатури для нагородження розглядаються в Раді ордену Академічних пальм, під головуванням міністра народної освіти Франції. До Ради також входять один з членів Ради ордена Почесного легіону і глави інспекцій міністерства освіти. Рішення приймають більшістю голосів. Перелік нагороджених затверджує прем’єр-міністр Франції.

Торік таким орденом нагородили старшого викладача кафедри романських мов Донецького національного університету Любов Кофанову.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу