Квадратні метри для першокурсників - gurtozytok120813Кожен п’ятий мешканець гуртожитку «Львівської політехніки» буде першокурсником. Національний університет уже оголосив про те, що готовий прийняти і поселити в гуртожитках півтори тисячі студентів. Однак місця виділятимуть, як і при вступі, за рейтинговим списком. Спершу кімнати отримають пільговики, а вже потім – інші студенти.

Заступник директора студентського містечка НУ «Львівська політехніка» Ігор Якубовский розповів, що місця для учорашніх абітурієнтів виділятимуть квотами, пропорційно до заяв, які подасть деканат кожного із факультетів.

Згідно з законодавством, студентам потрібно буде заплатити за гуртожиток. Цьогорічна вартість місця у кімнаті складе від 74 до 182 гривні на місяць і залежатиме від комфортності житла. Приміром, місце у кімнаті гуртожитку коридорного типу буде дорожчим, аніж місце у кімнаті гуртожитку блочного типу. За словами Ігоря Якубовського, для багатьох студентів гуртожиток – це реальне вирішення житлового питання, адже винайняти кімнату у Львові буде майже у десять разів дорожче.

Отже, якщо ти студент-першокурсник і проживаєш далі ніж за 50 км від Львова – маєш право на гуртожиток. Та у певних випадках – кімнату можуть дати навіть якщо населений пункт ближче, аніж за півсотні кілометрів. Зокрема, у випадку, якщо там вкрай погане транспортне сполучення.

Правом першочергового поселення користуються соціально не захищені категорії громадян: сироти, напівсироти, чорнобильці, інваліди, діти з малозабезпечених сімей та інші. Також при поселенні до гуртожитку не має значення, якої форми навчання студент – бюджетної чи контрактної.

Усіх першокурсників заселятимуть до 13 гуртожитків «Львівської політехніки». Один з них, до речі, – сімейний, і там можна проживати навіть із дітьми. Також на території студмістечка розташований клуб, їдальня, спортивні майданчики та спортзали, а також лікарня та профілакторій.

Наразі в гуртожитках університету проживає вісім тисяч осіб.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *