Із давніх часів бажання людей бути здоровими та знайти панацею від усіх хвороб залишається незмінним. Як людина, яка присвятила все життя фармації, можу впевнено сказати: саме ця професія є однією з найгуманніших. Саме ця галузь є стратегічною, тому що здоров’я людини – ключовий елемент національної безпеки.
Перспективність професії фармацевта підтверджена світовим досвідом:
у розвинутих країнах фармацевтична галузь за темпами розвитку посідає 2-е місце після авіакосмічної.
Українська фармація має потужні історичні традиції. Ще за радянських часів Україна була визнана «найфармацевтичнішою» республікою і посідала провідні позиції в усіх сегментах фармацевтичної діяльності: освіті, науці, виробництві лікарських засобів, оптовій та аптечній мережі, контролі якості. А українською «фармацевтичною» столицею по праву вважається Харків. Саме в цьому місті розташовані великі заводи-виробники лікарських засобів і науково-дослідні інститути, потужні мережі аптечних закладів, перша в нашій країні Державна інспекція з контролю якості лікарських засобів. Та єдиний в Україні монопрофільний галузевий вищий навчальний заклад — Національний фармацевтичний університет.
Що таке «фармація»? Всіма мовами це слово звучить однаково і означає науково-практичну галузь,
що займається питаннями пошуку, дослідження, виготовлення, зберігання, відпуску та застосування лікарських засобів.
Сьогодні в Національному фармацевтичному університеті навчаються 17,5 тисячі студентів, інтернів, аспірантів, докторантів, курсантів, слухачів усіх форм навчання.
У НФаУ діють 11 факультетів і 49 кафедр. Згідно з Ліцензією МОН України від 18.11.2013 року серії АЕ № 285157 НФаУ готує фахівців освітньо-кваліфікаційних рівнів «молодший спеціаліст», «бакалавр», «спеціаліст», «магістр» за 6 галузями знань — «Фармація», «Медицина», «Біотехнологія», «Економіка та підприємництво», «Менеджмент і адміністрування», «Специфічні категорії» за спеціальностями — фармація, технології парфумерно-косметичних засобів, клінічна фармація, технології фармацевтичних препаратів, лабораторна діагностика, біотехнологія, фармацевтична біотехнологія, промислова біотехнологія, економіка підприємства, маркетинг, менеджмент, логістика, менеджмент організацій та адміністрування, педагогіка вищої школи, адміністративний менеджмент, якість, стандартизація та сертифікація.
НФаУ пропонує повний цикл освітніх послуг – від рівня «молодший спеціаліст», який можна здобути в коледжі НФаУ,
до навчання у магістратурі, аспірантурі, докторантурі. Післядипломна освіта, підвищення кваліфікації
для амбітних фахівців – послуги, які надає Інститут підвищення кваліфікації спеціалістів фармації НФаУ.
ЯК ЗАБЕЗПЕЧУЄТЬСЯ ЯКІСТЬ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ?
В університеті працює 21 наукова школа, на різних етапах впровадження знаходяться 282 лікарські препарати та субстанції. Портфель захищених об’єктів інтелектуальної власності НФаУ — це 770 авторських винаходів, відкриттів та інших новацій.
Студенти університету мають усе необхідне, щоб стати висококваліфікованими фахівцями. Дисципліни на 100 % забезпечені навчально-методичним комплексом «підручник — навчальний посібник — методичні рекомендації — тестові завдання». Студенти мають змогу використовувати в процесі навчання не лише друковані, а й електронні версії навчальної літератури. Підручниками та навчальними посібниками, створеними викладачами НФаУ, користуються вже кілька поколінь студентів усіх фармацевтичних навчальних закладів України та держав СНД, а крім того, і багатьох ВНЗ іншого профілю. Неодноразово навчальну літературу НФаУ відзначали нагородами різного рівня, зокрема й Державною премією України.
ДЕ ПРОХОДИТИ ПРАКТИКУ?
Навчальна та виробнича практика проходить на базі понад 700 аптечних установ, наукових організацій і фармацевтичних компаній. Найкращі студенти залучені в академічні обміни з закордонними навчальними закладами-партнерами НФаУ. Зокрема, сьогодні наш університет має угоди на проходження практики в Росії, Німеччині, Польщі, Франції, Литві, Болгарії.
Національний фармацевтичний університет є членом міжнародних організацій,
зокрема, Інтернаціональної асоціації університетів, Європейської асоціації фармацевтичних факультетів,
Міжнародної фармацевтичної федерації. Наприкінці вересня поточного року НФаУ підписав
Меморандум про приєднання до Великої хартії університетів – найбільш авторитетного,
потужного та впливового об’єднання ВНЗ світу.
ЯКІ ПОБУТОВІ УМОВИ СТВОРЕНІ ДЛЯ СТУДЕНТІВ?
Матеріальна база НФаУ – це 105 тис. квадратних метрів навчально-виробничих площ: 6 навчальних корпусів, 8 науково-дослідних і навчально-виробничих лабораторій, ботанічний сад, дослідне поле, фізкультурно-оздоровчий і харчувальний комплекси, Інститут підвищення кваліфікації спеціалістів фармації, Коледж НФаУ, 5 гуртожитків на 2236 місць, вартість проживання в яких становить 197-270 грн/міс.
Фізкультурно-оздоровчий комплекс НФаУ – це
4 спортивні зали, відкриті спортивні майданчики,
тенісні корти, футбольне поле зі штучним покриттям,
2 тренажерні зали, 17 спортивних секцій.
Завдяки сучасному комплексу студентських кафе студенти НФаУ мають можливість добре харчуватися. Харчувальний комплекс перебуває на балансі університету, у вартість страв включається тільки собівартість використаних для їх приготування продуктів, тому студент за 10–15 гривень може отримати повноцінний якісний і смачний обід.
У Пункті охорони здоров’я НФаУ можна отримати кваліфіковану медичну консультацію та допомогу. Також діє Культурний центр НФаУ, в якому працюють вокальні та хореографічні студії, клуб веселих і кмітливих, театр-студія тощо.
ДЕ ПРАЦЮВАТИ?
СКІЛЬКИ СТАНОВИТИМЕ ЗАРПЛАТА ФАХІВЦЯ?
Щорічний приріст фармацевтичної продукції в нашій державі становить 8-11%, і це пряме свідчення того, що фармація — найбільш прибуткова галузь економіки як в усьому світі, так і в Україні. Тож заробітна плата кваліфікованого фахівця становить від 4 000 до 10 000 гривень залежно від посади.
Фармація – священне ремесло, що існує тисячі років.
Якою бути фармації майбутнього, залежить від вас!
ЯК ЗНАЙТИ НФаУ?
Добре підготуватися до складання ЗНО допоможуть вечірні та заочні підготовчі курси — тел. (057) 706-33-80.
Адреса приймальної комісії: м. Харків, вул. Пушкінська, 53. E-mail: abitur@ukrfa.kharkov.ua; Web: www.nuph.edu.ua
Студенти про університет
Студентка-магістрант Галина Григорів:
– Вибрала НФаУ, тому що в школі дуже подобалася хімія, а плануючи подальший життєвий шлях, хотіла не просто вивчати поглибено улюблений предмет, а й отримати професію, яка мала б попит на ринку праці.
Якщо кілька років тому фармація була для мене чимось незвіданим, то сьогодні можу сказати, що задоволена тим об’ємом знань, які дали викладачі НФаУ – я добре орієнтуюся в лікарських препаратах, можу з повною відповідальністю порадити рідним і близьким ефективні ліки від будь-якої хвороби.
Після 4 курсу я влаштувалася на час літніх канікул працювати в аптеку. Тоді й прийшло розуміння того, що фармацевт повинен володіти не лише широким арсеналом знань про лікарські засоби та вміти приймати правильні рішення при наданні фармацевтичної допомоги, а й бути відповідальним і людяним, співчутливим. Уміння підтримати людину морально, не залишити без уваги її запити, піклуватися про кожного, хто звернувся за допомогою в аптеку, — це основні якості фармацевта.
Зараз я навчаюся в магістратурі і паралельно працюю лаборантом на кафедрі органічної хімії, а наступного року планую вступати до аспірантури, займатися наукою та стати викладачем.
Студентка-магістрант, голова Студентського парламенту НФаУ Ірина Бондарчук:
– Скажу, що навчатися у НФаУ не дуже легко, але дуже цікаво. Як на мене, складно знайти більш відповідальну, значущу галузь науки, ніж фармація. І більш захоплюючу. Особливо для дівчини. Білі халати, експерименти, реактиви, пацієнти, клініки, лабораторії…
Сьогодні я навчаюся в магістратурі за фахом «Клінічна фармація» і одночасно працюю у фармацевтичній компанії. В нашому університеті поєднання навчання та роботи – звичайна ситуація. Чому? Наш ректор завжди наголошує, що наявність досвіду роботи – значна перевага при працевлаштуванні. Роботодавці хочуть бачити у своїх компаніях спеціаліста з досвідом роботи, а наш ВНЗ дає таку базу, що студентів уже після третього курсу охоче беруть в аптеки, наприклад, нічними дежурантами. Як наслідок, отримуючи диплом після закінчення навчання, майже всі студенти «підкріплюють» його наявністю практичного досвіду за фахом.
Бути членом студентської спільноти нашого університету весело та цікаво – крім регулярних лекцій, семінарів, лабораторних у рамках навчального процесу, ми займаємося громадською та волонтерською роботою, тісно співпрацюємо з іншими університетами. І ми вміємо відпочивати – організовуємо вечірки в клубах, різноманітні культурні та спортивні заходи, адже розуміємо, що тільки ми самі власноруч «розфарбовуємо» життя кольорами та робимо його яскравим та насиченим.
Довідково:
Відділ зв’язків з громадськістю і пресою НФаУ