Усі на медогляд! - fizkulturaДо початку навчального року – два тижні, однак щоб сісти за парти школярам іще необхідно пройти медичні огляди, а особливо вони важливі перш ніж прийти на урок фізкультури.

Саме за результатами такого обстеження медики скажуть яке навантаження можна давати дитині. А згодом вчителі направлять учня у одну із трьох груп (основну, підготовчу або спеціальну).

Перед 1 вересня біля лікарських кабінеті у поліклініках ніде яблуку впасти. І що ближче до школи, то люду стає більше.

Щоби полегшити процедуру Кабмін дозволив проводити медогляди у школах. Таке рішення прийняли приблизно у половині областей України адже так побажали більшість батьків. Наскільки ефективні такі обстеження буде видно згодом – сказав прем’єр-міністр Микола Азаров.

Урядовець наголосив, що при цьому «головне, щоб всі медогляди були проведені якісно і медичні рекомендації отримали всі діти та їх батьки».

Хоча на обхід лікарів батьки мають вдосталь часу, зазвичай, на 1 вересня, медичні довідки мають лише 30% першачків і половина старших учнів.

Особливо ретельно обстежують першокласників. Вони мають обов’язково відвідати педіатра, стоматолога, хірурга і офтальмолога. А ще необхідно здати аналіз крові.

Школярів від 7-10 років оглядають тільки дільничні терапевти або сімейні лікарі. До профільних спеціалістів їх направляють тільки якщо на те є вагома причина.

З 2009-го дітей не звільняють від занять фізкультурою. Тих, у кого хронічні захворювання і тимчасові проблеми зі здоров’ям лікарі скеровують у спеціальні групи. Перш за все у таких діток перевіряють роботу серця – роблять пробу Руф’є. Спершу вимірюють вагу, ріст житини, тиск і пульс. Його перевіряють після 15 присідань. Роблять півхвилинну перерву і знову перевірка. Проба Руф’є триває 10 хвилин.

Нагадаємо, за словами М. Азарова, сьогодні, 15 серпня, офіційно завершується підготовка закладів освіти до навчального року.

 

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *