Перший дзвоник пролунає вчасно, але коли? - 1 dzvonykКоли перший дзвоник пролунає в українських школах кожна школа чи район будуть вирішувати окремо. Головне, щоби у всіх навчальних закладах уроки розпочались вчасно – тобто у понеділок другого вересня о 9-ій годині.

Право школам самостійно обирати дату «Дня знань» міністр освіти надав, щоби задовольнити інтереси усіх. За словами Дмитра Табачника, якщо на Сході хочуть проводити лінійку у понеділок 2 вересня – будь ласка, якщо на Заході – у неділю 1 вересня – МОН також не проти.

Втім при вибори дати урочистого початку навчального року необхідно врахувати деякі аспекти. Якщо лінійка відбуватиметься 2-го, то вона має закінчитися до 9-ої години ранку, щоби учні змогли розпочати навчання згідно з розкладом.

Якщо перший дзвоник пролунає у неділю, то тільки після 11-ої години. Таке обмеження введи, щоби дати можливість вірянам відвідати недільні богослужіння.

Раніше Всеукраїнська рада церков просила міністра освіти і науки Дмитра Табачника перенести День знань на понеділок, 2 вересня, аби діти змогли у неділю відвідати церкви. Тож нинішнє рішення священнослужителів влаштовує.

Починають навчальний рік 1 вересня також учні Чехії, Білорусі та країн Прибалтики. А у Німеччині, приміром, взагалі немає чіткого графіку початку навчання. Там, школи кожної із 16 федеративних республік починають роботу будь-коли впродовж серпня-вересня. Так само вільно дату Першого дзвоника обирають у Франції.

Від збору врожаю залежить навчальний рік у Іспанії. Однак там існує правило – затягувати далі ніж 1 жовтня – не можна. А у Італії навпаки – тільки 1 жовтня і починається навчальний рік.

Цікава особливість у Англії, Канаді та США. Там науку розпочинають завжди в один день – перший вівторок вересня. І зовсім не схоже на інших у Японії – лінійка відбувається 1 квітня.

Відзначати День знань саме 1 вересня  почали ще у 15 ст. у Візантії. У цей день святкували початок нового року – духовного і світського. Духовного, адже візантійські богослови і мислителі припускали, що Бог приступив до створення світу саме 1 вересня. А світського тому що до вересня закінчувалися всі польові роботи.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *