День інвалідів відзначили в усіх куточках України - muzeiУчора весь світ відзначав Міжнародний день інвалідів. І хоча пам’ятати про особливих дітей треба постійно, подарувати їм цього дня справжню казку хотіли в кожному куточку України. Бо діти, на долю яких випали такі випробовування та які щоразу знаходять у собі мужність для боротьби з недугою, заслуговують на теплі і щирі слова.

На Миколаївщині з вихованцями школи-інтернату № 6, які мають вади слуху, зустрілася заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Наталія Іванцова. Чиновник відвідала виставку їхніх художніх робіт і подарувала учням різноманітні іграшки.

На Донеччині школярі провели свято до Міжнародного дня інвалідів. Його відвідали як вихованці інтернатів так і загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, гімназій. Школярі подарували своїм особливим колегам гала-концерт, у якому взяли участь переможці обласного конкурсу-огляду дитячої художньої творчості дітей-інвалідів «Повір у себе!». Усі отримали дипломи та цінні подарунки від Департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації.

На Сумщині сюрприз дітям-інвалідам влаштував Сумський обласний краєзнавчий музей. Понад сотні особливих відвідувачів там залюбки розповіли про природу краю, бережливе ставлення до неї, а також про гостинність, взаємодопомогу, толерантність у сім’ї та суспільстві. Інвалідам показали історичні фотографії і навіть дозволили доторкнутися до автентичних експонатів із фонду музею.

Одеські школярі подарували вихованцям школи-інтернату для слабозрячих діток виставу «Весела ярмарка». Організатор театрального дійства завуч школи № 106 Ольга Зубанова каже, що її учні залюбки вчили слова, готували костюми та проводили репетиції, щоб глядачі отримали тільки радісні емоції. Також учні середніх класів відвідали дорослих інвалідів – учні організували спеціальний концерт у госпіталі ветеранів ВВВ.

Харківщина День інвалідів вирішила відзначити спортивно. Спершу в Жовтневому районі Харкова відбувся футбольний матч між командами спеціального навчально-виховного комплексу № 2 та загальноосвітньої школи № 127. А вже наступного дня для дітей-інвалідів у Центральній дитячій бібліотеці ім. Матросова показали лялькову виставу «Вовка в тридев’ятому царстві», під час якої пройшли конкурси. Наприкінці заходу дітям-інвалідам вручили цінні подарунки.

Однак найкращим подарунком для дітей з особливими потребами стали не іграшки і канцтовари – а увага, яку їм приділили. Принаймні цього дня всі вони почувалися невід’ємною частинкою суспільства.

 

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *