Новорічний настрій у Музеї іграшки - yalynkovi prykrasyНоворічні ялинкові іграшки з вати, скляні іграшки радянського періоду, фігурки космонавтів, лавсанові іграшки та ще чимало святкового різноманіття запрошує оцінити Державний музей іграшки. Напередодні новорічних і різдвяних свят тут відкрили експозицію ялинкових прикрас ХІХ-ХХ століття «Старий Новий рік».

Маленькі відвідувачі можуть познайомитись із давнім мистецтвом, батьки – пригадати, який вигляд раніше мали ялинки. У музеї експонують найбільшу колекцію Дідів Морозів і Снігуроньок. Є також ракети та інші ялинкові прикраси періоду Великої Вітчизняної війни.

Однак цікавинка цьогорічної експозиції  – ялинкові іграшки з вати, традиції виготовлення яких відомі ще з ХІХ ст. Старовинна технологія створення ватних скульптур збережена в роботах сучасних українських авторів.

До речі, за легендою, перша скляна ялинкова кулька була видута в Тюрингії (Саксонія) в XVI столітті через неврожай яблук, які тоді були основною прикрасою ялинок.

За часів Київської Русі перші ялинкові прикраси робили з соломи, скалок, ганчір’я, кольорових стрічок, пізніше з паперу, картону та фольги. Їх виробництвом займались уже спеціальні картонажні майстерні. Збереглися прикраси кінця ХІХ століття – іграшки з пресованого картону, вати, різдвяне намисто, свічки. “Героями” ялинок у ті часи були зірочки, янголи, тварини, балерини.

Характерні для України іграшки з кукурудзи, соломи, їстівні іграшки з тіста. Гуцули навіть роблять прикраси із сиру – спеціально обробленої бринзи. Також на ялинки вішали яблука та цукерки. А вікна, піч і двері хати прикрашали витинанками.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *