З якого віку можна працювати? - vakansiiКоли можна починати заробляти перші гроші, який має бути робочий день учнів і де школяреві знайти роботу – на такі запитання учнів Ірпінських шкіл відповідали юристи, працівники місцевого центру зайнятості та чиновники. З 9 по 14 грудня у місті триває Всеукраїнський тиждень права.

Поцікавитися можливостями та правами зібралося майже сім десятків учнів. Фахівці не тільки розповідали про законодавчі можливості, а й ділилися власним досвідом. Найактивніші школярі отримали заохочувальні подарунки під час правової вікторини.

Перша робота – таке питання у сім’ях порушується щороку напередодні літніх канікул. Для втілення своїх забаганок учні готові власноруч заробити перші гривні, причому цілком законно. У Кодексі законів про працю України йдеться, що для підготовки молоді до продуктивної праці допускається прийняття на роботу учнів для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров’ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час після досягнення ними чотирнадцятирічного віку за згодою одного з батьків або особи, що його замінює.

Однак, перш ніж працевлаштовуватися, кожен школяр має знати свої права: що можна і чого не можна йому та роботодавцю.

Отже, неповнолітні працівники мають право:

  • на скорочену тривалість робочого часу (ст. 193 КЗпПУ): у віці 16 — 18 років — 36 годин на тиждень; у віці 15 — 16 років (для учнів віком 14 — 15, які працюють у період канікул) — 24 години на тиждень (ст. 51 КЗпП);
  • щорічні відпустки працівникам віком до вісімнадцяти років надаються у зручний для них час. Щорічні відпустки працівникам віком до вісімнадцяти років повної тривалості в перший рік роботи надаються за їхньою заявою до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на даному підприємстві, в установі, організації (ст. 195 КЗпП).
  • на виплату заробітної плати за скороченої тривалості щоденної роботи в такому самому розмірі, як працівникам відповідної категорії за повної тривалості щоденної роботи (ст. 194 КЗпПУ);
  • на щорічну відпустку тривалістю один календарний місяць, що повинна надаватися будь-якої пори року за твоїм бажанням (ст. 159 КЗпПУ)

Неповнолітніх працівників не мають права залучати:

  • до виконання важкої роботи зі шкідливими та небезпечними умовами праці, до роботи в нічний час, у вихідні дні, а також до підземних робіт (ст. 190 КЗпПУ);
  • до надурочних робіт, підіймання і переміщення предметів, маса яких перевищує встановлені граничні норми ваги.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *