Телеміст з Європою - kolaiderМала академія наук України організувала київським і харківським школярам унікальний телеміст зі швейцарськими науковцями.

Подія спричинила справжній аншлаг серед столичних школярів. Узяти участь у заході захотіли аж 300 учнів. Тож дітей зібрали в одній з аудиторій Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут». У Харкові поспілкуватись з фахівцями однієї з найпотужніших лабораторій світу прийшли 130 школярів. Їх розмістили в залі гімназії №14.

Учнів цікавило, який же на вигляд Великий андронний колайдер, як він працює і чи шкодить екології. Поважні науковці з Об’єднаного інституту ядерних досліджень і Каліфорнійського університету заспокоїли дітей – пристрій не забруднює середовище, а, навпаки, допомагає фахівцям зрозуміти, як побудований світ.

Довідково:

Великий андронний колайдер – це найбільший у світі прискорювач елементарних частинок. Пристрій знаходиться в тунелі на глибині 175 метрів на кордоні Франції та Швейцарії. Із ним працюють понад 10 тисяч науковців із 30 країн світу. Зокрема й українські спеціалісти з Харківського фізико-технічного інституту.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *