Рецепт відновлювальної енергетики для кожного дому - energetykaЕнергетична незалежність – питання номер один для більшості країн. Тож країни ЄС, Азії, Латинської Америки, США та Японії поспішають перевести свої енергосистеми з традиційних джерел на альтернативні.

Згідно з дослідженнями Міжнародного енергетичного агентства, попри кризу, частка відновлювальної енергетики в Україні зросте на 40 % вже в найближчі п’ять років. Однак для більшості українців відновлювальна енергетика – це лише гарні слова, які жодним чином не перетинаються з їхнім побутом.

Як накопичувати та використовувати сонячну чи вітрову енергетику у себе вдома – такий рецепт для українців збираються розробити школярі, дослідники Малої академії наук України. Дорогі накопичувачі для пересічного українця – не варіант, а от бюджетні – зовсім інша річ. Учні розроблять установку, складуть інструкцію для застосування та презентують її в межах Європейсько-Українського тижня сталої енергетики. Сьогодні в Києві стартує перший  хакатон сонячних технологій SunnyDay.

«Близько сотні учасників розділяться на команди та будуть створювати концентратор, теплова потужність якого має становити не менше 500 Вт. Перші 5 команд отримають обладнання для майбутніх концентраторів на суму 2 000 гривень. Передусім це різноманітні дзеркала, спеціальний пластик, вкритий плівкою, фольга тощо. Учасники мають розробити інструкцію зі створення концентратора, що налічує послідовність складання, креслення всіх деталей і вимоги до матеріалів. Окрім того, має бути збудована робоча модель і представлений кошторис проекту», – йдеться в прес-релізі МАН.

За роботою молодих науковців стежитиме професійне журі, до складу якого увійдуть дослідники зі сфери відновлюваних джерел енергії. Автор найкращої концепції  отримає подарунок – 15 тисяч гривень.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *