Саме активісти студентського штабу підтримки АТО Національного університету “Львівська політехніка” задумали переобладнати іномарку з потужним двигуном, перетворивши її на бойову машину, щоб передати авто одному з військових підрозділів на сході України.

Автомобіль придбали в Польщі за 3700 американських доларів. Його переобладнання і посилення захисту найбільш уразливих місць зробили з допомогою ув’язнених однієї з виправних колоній. А от матеріали та деталі, яких бракувало для виконання робіт, були придбані за кошти, зібрані студентами-політехніками.

Долучилися до безоплатного переобладнання та технічного обслуговування машини і майстри одного з автосалонів Львова. Тепер джип можна використовувати для патрулювання підконтрольних силам АТО територій, транспортування поранених тощо.

Днями поблизу головного корпусу “Львівської політехніки” голова колегії та профкому студентів Богдан Поліщук вручив ключі від бойової машини командирові 80-ї аеромобільної бригади полковнику Андрію Ковальчуку. Військовий щиро подякував за цей патріотичний вияв солідарності із захисниками Вітчизни студентам, ректорові університету професору Юрію Бобалу. Натомість Андрій Ковальчук передав політехнікам металеву пластину, на якій викарбуваний девіз 80-ї аеромобільної бригади “Ніхто, крім нас”.

Ректор “Львівської політехніки” Юрій Бобало наголосив, що студенти університету вже зібрали на підтримку Євромайдану і українського війська майже мільйон гривень. Нещодавно окружному військовому шпиталю  передали апарат штучної вентиляції легенів вартістю 245 тисяч гривень. Свій виступ ректор закінчив  зверненням до полковника Ковальчука: “Бережіть людей!”.

Відповідаючи на одне із запитань від преси про наступну акцію “Львівської політехніки” на підтримку наших військових, задіяних у зоні АТО, Юрій Бобало сказав, що збір коштів триває. Студенти мають намір переобладнати ще одне авто:  “Ми очікуємо на конкретні пропозиції від керівництва Окружного військового шпиталю і 80-ї аеромобільної бригади”.

 Прес-служба Національного університету “Львівська політехніка”

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу