Днями на деяких сайтах видань в Інтернеті з’явилися спотворена інформація про хід вступної кампанії в деяких вищих навчальних закладах з посиланням на координатора громадського спостереження за вступною кампанією від Громадянської мережі «ОПОРА» Ольгу Стрелюк.

У зв’язку з тим, що в новинах висвітлюється лише одна точка зору та не враховано позицію МОНмолодьспорту щодо цього питання, хочемо поінформувати громадськість про хід вступної кампанії – 2012.

Так, критичні зауваження стосувалися Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Одеського національного політехнічного університету, Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, Рівненського державного гуманітарного університету, Донецького національного університету, Національного університету «Львівська політехніка» щодо організації прийому заяв від вступників. І це – з огляду на очевидну для громадськості відсутність черг у приймальних комісіях вищих навчальних закладів та намагання приймальних комісій, особливо у перші дні прийому документів, зробити все можливе для забезпечення організованого прийому документів від вступників.

Лише у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, за інформацією керівництва, до роботи у приймальній комісії залучено понад 800 працівників університету та кращих студентів, які саме у перші дні роботи прийняли понад 12 000 заяв на програму бакалавра та понад 1000 заяв на програми спеціаліста та магістра.

У Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова у приймальній комісії створено: понад 80 місць введення та обробки даних від абітурієнтів; штаб «Абітурієнт» з числа кращих студентів вузу (понад 200), які допомагають проходженню вступної кампанії.

Водночас, в університеті є напрями підготовки, на які в перший тиждень вступної кампанії подавалося понад 1000 заяв. Всього ж за перші дні вступної кампанії до приймальної комісії вже подано понад 9000 заяв.

Ректором Рівненського державного гуманітарного університету Русланом Постоловським спростовано інформацію громадських спостерігачів щодо вимагання коштів за подання документів поза чергою. Робота приймальної комісії налагоджена і черги практично відсутні.

Спростована інформація спостерігачів і виконуючим обов’язки ректора Донецького національного університету Петром Єгоровим щодо примусового фотографування вступників. За його словами всі вступники, які подавали фотографії розміром 3х4 фотографувалися безкоштовно, а фотографії розміром 4х5 необхідні для виготовлення студентських квитків. Так, робота приймальної комісії була організована й у 2011 році.

Свідченням злагодженої роботи приймальних комісій є й те, що станом на 9 год. 11-го липня вступники подали до вищих навчальних закладів України 551 209 заяв. Загальна кількість осіб, які взяли участь у вступній кампанії – 227 027.

Ці показники говорять про те, що вступна кампанія-2012 відбувається активно. Майже половина випускників шкіл вже подали документи для вступу. Попри таку активність вступників, робота приймальних комісій проводиться злагоджено та спокійно.

Щоденно зростає й кількість вступників, які користуються системою електронного подання заяв для участі в конкурсному відборі для вступу до ВНЗ. Всього за допомогою електронної системи вже подано 85 349 заяв, а кількість вступників, які скористалися системою становить 36 534.

Просимо громадськість, абітурієнтів та їхніх батьків з обережністю ставитися до появи подібних заяв незалежних спостерігачів.

У свою чергу, окремих представників засобів масової інформації просимо не загострювати ситуацію, ретельніше готувати публікації та звертатися до МОНмолодьспорту за офіційними роз’ясненнями. Фахівці Міністерства завжди в стислі строки готові надати коментар з питань, які належать до сфери Міністерства освіти і науки, молоді та спорту.

Окремо хочемо висловити вдячність представникам ЗМІ – друкованим та Інтернет-виданням і телеканалам, які всебічно та фахово висвітлюють хід вступної кампанії-2012.

За матеріалами прес-служби МОНмолодьспорту

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу