Наприкінці жовтня ініціативна група Донецького національного університету економіки і торгівлі ім. Михайла Туган-Барановського домоглася, щоб ВНЗ продовжував роботу на базі Криворізького державного економічного технікуму.

Працювати в іншій області погодились 120 викладачів, а це 90 % професорсько-викладацького складу ВНЗ. Також під час перереєстрації 1,5 тис. студентів навчального закладу вже підтвердили бажання продовжувати навчатися в Кривому Розі. Добір слухачів триватиме до кінця листопада. Про це стало відомо під час спільної прес-конференції представників ініціативної групи Донецького університету економіки і торгівлі ім. Михайла Туган-Барановського Оксани Чернеги і Світлани Маловичко та директора департаменту освіти і науки ОДА Олександра Демчика.

Ініціативна група ВНЗ, що зберегла проукраїнську позицію, добивалася виведення навчального закладу до Кривого Рогу.

Цього тижня Донецький національний університет економіки і торгівлі ім. Михайла Туган-Барановського нарешті розпочав перший семестр. Наразі в Кривому Розі перебувають десятеро викладачів Донецького університету. За словами в.о. ректора Донецького національного університету економіки і торгівлі Оксани Чернеги, поки що цього достатньо, щоб проводити навчання в дистанційній формі. Завдання в електронному вигляді студенти отримуватимуть до 21 січня 2015 року. Після цієї дати планують провести сесію. Для студентів заочної форми навчання вона пройде в Краматорську та Маріуполі. Очікується також, що з 1 лютого університет розпочне навчання у звичайному режимі.

Проблем із навчальними приміщеннями, на думку в.о. ректора вишу, не повинно виникнути. Крім приміщень Криворізького державного економічного технікуму, планують використовувати також будівлі Криворізького національного університету.

Наступного навчального року Донецький ВНЗ планує набирати на навчання студентів і з Дніпропетровщини. Навчальний заклад залишає за собою майже  500 бюджетних місць. Водночас навчальний заклад зможе запропонувати абітурієнтам здобувати освіту за новими для області спеціальностями. Серед них «Товарознавство та експертиза в митній справі», «Технології в ресторанному господарстві» та «Готельно-ресторанна справа».

Донецький національний університет економіки і торгівлі ім. Михайла Туган-Барановського є одним із провідних торгово-економічних ВНЗ України. Заклад співпрацює також із закордонними партнерами. Зокрема із Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії, Республікою Ірландія, Фінляндською Республікою, Французькою Республікою, Республікою Польща, Латвійською Республікою та Болгарською Республікою.

За інформацією департаменту освіти і науки

Дніпропетровської ОДА

.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу