Учора в Міністерстві освіти і науки відбулося засідання Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН.

У засіданні взяли участь 32 представники церков, релігійних і громадських організацій, директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Юрій Кононенко, представники Міністерства та Інституту інноваційних технологій та змісту освіти.

Під час засідання директор  департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко зазначив, що всі питання, які обговорює Громадська рада з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями, є надзвичайно важливими. За його словами, цього року Міністерство освіти і науки зробило великий крок у напрямі визнання необхідності курсів духовно-морального спрямування, також є навчальний план, де передбачене вивчення цих предметів.

Юрій Кононенко запевнив членів Громадської ради, що всі пропозиції, які надходитимуть від ради та її представників, будуть обов’язково розглянуті та враховуватимуться МОН. «Міністерство з великою повагою ставиться до громадянських інститутів. Лише в активній співпраці  державних установ з громадськістю полягає успіх роботи», – наголосив директор департаменту.

Відповідно до порядку денного засідання члени Громадської ради обговорили питання підготовки підзаконних нормативних актів, передбачених прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про вищу освіту». Зокрема, Юрій Решетніков нагадав, що влітку ухвалено закон, у якому вперше в історії незалежної України в рамках освітянського законодавства визначено місце вищих духовних навчальних закладів, з огляду на їх особливості, і Законом «Про вищу освіту» надається можливість їх ліцензування та акредитації. Водночас цей Закон у своїх кінцевих положеннях містить норми, які необхідно доопрацьовувати. За дорученнями уряду Міністерство разом із Громадською радою з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями мають напрацювати пропозиції щодо підзаконних актів до 1 лютого 2015 року.

За результатами обговорень Громадська рада з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями створила робочу групу з підготовки пропозицій щодо нормативних актів, передбачених прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про вищу освіту», що надасть свої пропозиції Міністерству освіти і науки до 15 грудня.

Під час засідання розглянуто питання стану викладання предметів духовно-морального спрямування та забезпечення підготовки, перепідготовки та вдосконалення викладачів цих курсів у 2014/2015 навчальному році.

Головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН Раїса Євтушенко наголосила на важливості курсів духовно-морального спрямування у формуванні особистості учня та поділилася досвідом організації навчального процесу з урахуванням проведення цих курсів у школах  Волинської області.

Як повідомила Раїса Євтушенко, в Міністерстві приділяється значна увага викладанню курсів духовно-морального спрямування, зокрема християнської етики, оскільки їх вивчення сприяє формуванню в дітей традиційних для України християнських цінностей. Перелік навчальних курсів цієї тематики розширився, учні мають можливість вивчати такі предмети за вибором: «Християнська етика», «Християнська етика в українській культурі»,  «Біблійні історії», «Цікава Біблія».

Члени Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями також висловили пропозицію щодо популяризації курсів духовно-морального спрямування у загальноосвітніх навчальних закладах.

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу