Учора в Міністерстві освіти і науки України відбулася виставка-презентація «Освітня робототехніка як універсальний інструмент для розвитку і виховання майбутнього інженера».

Під час виставки вихованці Державного навчального закладу гімназії-інтернату «Дитяча інженерна академія» демонстрували свої винаходи та знання інженерної справи.

За словами директора Дитячої інженерної академії Дмитра Боровика, освітня робототехніка дає можливість на ранніх кроках виявити технічні схильності учнів і розвивати їх у цьому напрямі.

Зокрема, цьому сприяє комп’ютерна програма, в якій дитина завдяки вже наявним деталям у 3D може змоделювати майбутні механізми. Цю програму вже засвоїли учні п’ятого класу академії. Конструкція побудови майбутньої моделі не дає можливості зробити хибний крок: вибрані учнем частини, що не підходять одна до одної, не з’єднуються в один цілий пристрій.

Дмитро Боровик вважає, що на сьогодні ситуація у вітчизняній інженерії потребує кардинальних перетворень. «Зараз у країну завозять багато іноземних інженерних виробів, а ми маємо таких обдарованих і талановитих дітей, яких просто треба знайти і надати їм можливість розкритися», – наголосив директор гімназії.

Він також акцентував на тому,  що основною метою гімназії-інтернату «Дитяча інженерна академія» є виявлення та підтримка по всій Україні дітей, які мають схильність до винахідницької та конструкторської діяльності. Зараз діти, які навчаються в гімназії, не проживають на території закладу, але в майбутньому учні інженерної академії обов’язково там не тільки навчатимуться, але й проживатимуть. Як зазначив Дмитро Боровик, це завдання на перспективу.

Зокрема, серед вихованців гімназії – учень шостого класу Дмитро Мартиненко, який  навчається у Дитячій інженерній академії. Цьогоріч він разом із батьками з Луганська до Києва. На виставці він демонстрував свій винахід – робота-розвідника. Хлопець мріє удосконалити свій інженерний винахід, приробивши йому «руки», за допомогою яких українські військові в зоні АТО розшукуватимуть і знешкоджуватимуть міни та вибухові пристрої.

Як повідомив  директор гімназії Дмитро Боровик, Дитяча інженерна академія створена в 2010 році, а працювати почала 20 серпня 2013 року. Зараз в академії навчаються 40 дітей – учні 5-6 класів.

Зазначимо, навчання в закладі відбувається під патронатом Київського національного університету будівництва й архітектури, Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова та інших провідних вищих навчальних закладів України, а також Інституту обдарованої дитини при Національній академії педагогічних наук України за напрямами:

– робототехніка;

– архітектура та дизайн;

– інженерія;

– інформаційні технології.

Для кожного учня розробляється особистий освітній маршрут. Навчальний процес міститиме багато позакласної та гурткової роботи. Конкурсні випробування проводяться у формі співбесіди.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу