Виховання не впливає на інтелектуальний розвиток дитини, пише видання Medical Xpress.

Професор кримінології Кевін Бівер із Флоридського державного університету вивчав поведінку підлітків, які  живуть у рідній і прийомній сім’ях, зокрема на основі Національного довгострокового дослідження здоров’я підлітків. Він з’ясував, що батьківська увага ніяк не впливає на рівень IQ. Результати дослідження опубліковані в журналі Intelligence.

За словами Бівера, вчені, які  доводили зв’язок сімейного виховання і IQ, не брали до уваги спадковість у своїх дослідженнях. Тож і  робили  висновок, що такі аспекти сімейного виховання, як читання на ніч, спілкування та сімейна вечеря, допомагають дитині інтелектуально розвиватися.

Щоб перевірити, чи правильна ця гіпотеза, чи все-таки мають рацію ті вчені, які вважають, що IQ передається у спадок, Бівер і його колеги проаналізували розвиток дітей із прийомних сімей. У цьому разі ДНК точно не відігравала жодної ролі. Вчені провели аналіз батьківського підходу до виховання і за допомогою словникового тесту в малюнках перевірили, чи позначився він на вербальному розвитку дітей. Вони давали IQ-тести дітям у різному віці: у середній школі, у старших класах і у віці від 18 до 26 років.

Зрештою дійшли висновку, що хороша атмосфера в родині не допоможе дитині стати розумнішою. Річ у тім, що батьки з вищим рівнем інтелекту більше займаються з дитиною, впливають на її розумові здібності. При цьому деякий зв’язок між поведінкою батьків і розумом їхніх дітей усе-таки існує: необережні батьки можуть травмувати дитину і це точно позначиться на її майбутньому.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу