До Дня української писемності та мови у ННІ філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка традиційно проводиться низка заходів.

Розпочалося все з чергового Всеукраїнського конкурсу на краще написання диктанту з української мови «Ваша Величносте, Грамотність!» та конкурсу плакатів «Я малюю мову».

Продовженням стали флешмоб «Нас об’єднує мова» і брифінг для ЗМІ «Сьогодення української мови», на якому викладачі та студенти спільно з громадськими активістами Житомира презентували інтернет-сторінку «Мова в дії». Ці заходи започаткували в місті рух-естафету «Мова в дії».

Суть «Мови в дії» у соціальній мережі facebook зводиться до того, що учасники мають читати україномовну поезію в динаміці, дії. Так організатори проекту хочуть популяризувати українську мову, передовсім серед молоді.

Крім того, студентка ННІ філології та журналістики ЖДУ імені Івана Франка Тетяна Сиропятова розповіла, що в День української писемності та мови у Житомирі роздаватимуть перехожим наліпки з гаслом «Нас єднає мова!». Планується також співпраця з закладами відпочинку. Якщо керівники кафетерію згодні, щоб у закладі лунала українська музика, персонал обслуговував клієнтів українською мовою, тоді кафетерій отримує наліпку більшого розміру. Так відвідувачі одразу знатимуть, як у закладі ставляться до української мови.

«?Мова в дії? – це спроба поширити Українське Слово від Серця до Серця, щоб синьо-жовтими пазлами якомога швидше викласти всю Україну! Долучайся! Читай українське! Поширюй своє! Мова в дії!», – каже організатор флешмобу, завідувач кафедри української мови ЖДУ імені Івана Франка Віктор Мойсієнко.

Завершиться святкування Дня української писемності та мови у ЖДУ імені Івана Франка 13 листопада культурно-мистецьким заходом ННІ філології та журналістики «Я люблю українську мову».

 Прес-центр ЖДУ імені Івана Франка 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу