Цьогоріч він проходив у місті Чеський Тешин (Чехія). Місцева гімназія імені Юліуша Словацького приймала гостей із України, Польщі та Чехії. Програма зльоту була різноманітною за формами заходів і насиченою за їх змістом: учасники ювілейних дійств зустрілися з представниками міського самоврядування, здійснили екскурсії містом та його околицями, взяли участь у літературно-музичному вечорі в міському молодіжному клубі, подивилися виставу “Історія однієї кар’єри” в постановці акторів Тешинського театру, відвідали концерт сучасної музики і, головне, під час проведення кожного заходу активно спілкувалися між собою та з господарями зльоту. Нашу делегацію очолювали ректор інституту, професор А.М.Ломакович, декан факультету іноземних мов, доцент В.Г.Мазурок і викладач польської мови А.І.Шульган.

Серцевиною програми ювілейного зльоту Європейської родини шкіл імені Юліуша Словацького стали тематичні конкурси, що висвітлювали основні етапи життєтворчості видатного польського поета. Участь у таких творчих змаганнях взяли понад 30 конкурсантів. Частина з них декламувала твори Юліуша Словацького, решта демонструвала підготовлені презентації про життєвий шлях і творчі пошуки поета. Однак найскладнішим у сенсі підготовки та найяскравішим у сенсі сприйняття явищем конкурсів стала презентація окремих творів Юліуша Словацького в жанрі малої сценічної форми. Саме в останньому конкурсному виді успішно виступили члени нашої делегації, студентки факультету іноземних мов Надія Данік та Ольга Чохрій. Їхній творчий виступ приніс їм своєрідну срібну відзнаку: вони нагороджені дипломом другого ступеня за вдале сценічне втілення образів сестер Аліни і Балладини із п’єси Юліуша Словацького “Балладина”.

Зауважимо, що всі конкурси були польською мовою. А це дало змогу переконатися: учасники зльоту не лише добре знають життя і творчість класика польської літератури, а й у достатній мірі володіють його рідною мовою.

За ефективну організаційну роботу із забезпечення активної участі колективу нашого інституту як представника малої Батьківщини поета в діяльності Європейської родини шкіл Імені Юліуша Словацького організатори зльоту персонально відзначили ректора, професора А.М.Ломаковича.

 Інформаційний центр Кременецького ОГПІ ім.Тараса Шевченка

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу