Ця конференція вже вдев’яте проходить у Національному університеті “Львівська політехніка” на базі кафедри телекомунікацій Інституту телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки.

До столиці Галичини прибули  представники наукових шкіл із різних регіонів України, зокрема,  Національного університету “Київський політехнічний інститут”, Харківського національного університету радіоелектроніки, Донецького національного технічного університету,  Одеської національної академії зв’язку, а також оператори зв’язку — з “Укртелекому”, “Інтертелекому”, МТС.

Учасників конференції привітав проректор з наукової роботи університету професор Зорян Піх. Він зазначив, що телекомунікації — це така сфера науки. освіти і технологій, яка бурхливо розвивається в умовах формування інформаційного суспільства.

Пленарне засідання було присвячене новітнім технологіям телекомунікаційних систем і мереж. Великий інтерес викликали доповіді завідувача кафедри телекомунікацій “Львівської політехніки”, доктора технічних наук, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки Михайла Климаша “Розподілена система електронного урядування на основі інтеграції програмно-керованих технологій та моделей cloud сервісів”, доктора технічних наук, завідувача кафедри телекомунікаційних систем Харківського університету радіоелектроніки Олександра Лемешка “Модель відмовостійкості маршрутизації з реалізацією різних схем резервування ресурсів мережі в умовах мультипотокового трафіку”.

Робота конференції проходила в двох тематичних секціях: “Інформаційно-телекомунікаційні системи: сервісні платформи, якість обслуговування та керування трафіком”, “Системи безпровідного зв’язку та захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних мережах”.

У рамках наукового зібрання відбулися також науково-методичне засідання “Підготовка ICT-фахівців та навчальні курси CISCO Academy” та сесія інструкторів Cisco Academy, а в місті-курорті Моршин — школа-семінар молодих науковців.

За словами професора Михайла Климаша, подібні конференції ставлять собі за мету максимально наблизити розробки науковців до реальних практичних потреб операторів зв’язку. Науковці кафедри тісно співпрацюють з провайдерами та операторами телекомунікацій. Зокрема, спільні розробки з харків’янами можна вважати проривними, вони стосуються рішень щодо мереж радіодоступу, математичного, тензерного представлення телекомунікаційних систем і мереж.

На нещодавньому засіданні вченої ради “Львівської політехніки” директор Інституту телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки професор Іван Прудиус, звітуючи про роботу свого структурного підрозділу, з тривогою говорив про падіння престижу інженерної праці у цій галузі.

Висловився з цього приводу  і професор Михайло Климаш:

— Така оцінка  продиктована болісним сприйняттям того стану, в якому опинилися в нашому регіоні та й у всій країні такі колись провідні галузі, як приладобудування і радіоелектроніка. Ринок праці диктує свої умови. Колись приладобудівна галузь у Львові потужно працювала на військово-оборонний комплекс. Події на сході України, очевидно, диктуватимуть потребу у нових наукових розробках. Дещо інша ситуація з випускниками саме нашої кафедри. Телекомунікаційні мережі є, по суті, на всіх солідних підприємствах, в установах, організаціях. Їх обслуговують наші випускники, які працюють системними адміністраторами. Крім того, їх охоче беруть на роботу оператори мобільного зв’язку. Кілька підготовлених нами фахівців працюють на підприємствах радіоелектроніки, створених зарубіжними фірмами на території України, зокрема, в Закарпатті. Коротше кажучи, випускники  нашого інституту на біржі праці не стоять.

            Прес-служба Національного університету “Львівська політехніка”

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу