У  ДНЗ “Мукачівський центр професійно-технічної освіти” та ДПТНЗ “Білківський професійний аграрний ліцей”  проведено  тиждень “Української писемності та мови”.

Традиційним атрибутом стали інформаційно-пізнавальні лінійки відповідної тематики, виховні години, тематичні виставки, конкурси стіннівок, а також цікаві уроки про скарби рідного слова тощо.

Яскравою цікавинкою свята в ДПТНЗ “Білківський професійний аграрний ліцей” стала конкурсно-розважальна програма “Шануймо рідне слово”, під час якої вихованці мали змогу “доторкнутися” до поетичного слова українських письменників. Вшанування всього українського: слова, пісень, звичаїв, усної народної творчості – ось наскрізна тематика урочистої програми.

Аби вшанувати творчу спадщину видатного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка, в ДНЗ “Мукачівський центр професійно-технічної освіти” проведено перший етап V Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Завдання заходу передбачало написання творчих робіт, перевірку українського правопису та вміння працювати з текстом.

Відзначили це свято і в ДНЗ “Ужгородський центр професійно-технічної освіти”. Викладачі української мови провели виховний захід “Кажімо більше добрих, ніжних слів”, мета якого – розказати історію української мови та звернути увагу учнів на рівень мовної культури сучасної молоді.

У ці дні в бібліотеці Свалявського професійного будівельного ліцею діяла тематична виставка, присвячена Дню української писемності та мови. Учні ознайомилися з художньою, науковою, публіцистичною літературою, більше дізнались про історію рідного слова та мови.

Також у ПТНЗ області відбувся І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика, під час якого учні мали змогу позмагатися та показати, хто є кращим знавцем рідної мови та літератури.

Проведені заходи реалізували головні завдання класних керівників і викладачів української мови і літератури. Адже саме так можна прищеплювати молодому поколінню любов до рідного слова, сприяти покращанню культури мовлення, збагаченню словникового запасу та виховувати почуття людяності, чесності й товариськості.

 НМЦ ПТО Закарпаття

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу