Нещодавно Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків із діаспорою, що діє в Національному університеті “Львівська політехніка”,  провів III Міжнародну науково-практичну конференцію “Українська мова у світі”. 

Відкриваючи її, директор інституту Ірина Ключковська наголосила: «Сьогодні, коли Україна посіла помітне місце на шпальтах світової преси, вивчення української мови як іноземної виходить із вузької сфери інтересів фахівців і набуває дедалі більшого значення. Чи готова українська лінгводидактика до викликів сучасності? Як новітні технології можуть допомогти у викладанні української мови поза межами України? Чи вирішуються питання створення якісних підручників, методичного забезпечення?  Відповіді на ці та багато інших запитань повинні знайти учасники нашого зібрання».

Привітала учасників конференції заступник проректора університету з наукової роботи Лілія Жук,  яка, зокрема, відзначила, що подвижницька праця колективу інституту формує позитивний імідж “Львівської політехніки” у світі.

Голова ради молодих учених університету, кандидат у народні депутати України Оксана Юринець наголосила: “Хочеш пізнати душу народу – пізнай його мову. Це також і мова 20-мільйонної української діаспори. Фахівці інституту роблять дуже багато, аби цю мову пізнавали іноземці – студенти, бізнесмени, дипломати”.

Своїми думками щодо утвердження української мови у світі поділилися проректор Українського католицького університету Павло Хобзей, колишній народний депутат України,  Ігор Осташ, який п’ять років працював послом України в Канаді і добре обізнаний із духовними запитами української діаспори.

Прес-служба Національного університету “Львівська політехніка”

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу