Нещодавно в Тернопільській художній школі демонструвалася персональна виставка 12-річного Павла Шачка, учня 6-го класу Тернопільської спеціалізованої школи № 29 з поглибленим вивченням іноземних мов. Юний митець – лауреат і переможець численних всеукраїнських та міжнародних конкурсів, його роботи експонуються у виставкових залах Тернополя, Києва, Варшави та Брюсселя. Втім, попри неабиякі творчі задатки, Павло надзвичайно скромний і відповідальний учень.

«Він прийшов до нас у 9-річному віці й одразу полюбився вчителям. З якою наполегливістю та відповідальністю він підходить до кожного поставленого завдання!» – ділиться враженнями вчитель Павла – знаний тернопільський живописець, шаржист, графік та карикатурист Микола Дмітрух.

Саме з початком навчанням у цій школі Павло Шачко почав брати участь у конкурсах всеукраїнських і міжнародних рівнів. Так, у 2012-му році він вперше переміг у дитячому національному конкурсі «Я козацького роду!» в молодшій віковій категорії (м. Київ) і був відзначений особливою нагородою від Івана Малковича. Того ж року отримав друге місце у мистецькому фестивалі «Free Art Festival» (м. Тернопіль), крім того, одну з його робіт було відзначено у конкурсі «В гостях у гетьмана», який проводила ТРК «Радіо-Ера» (м. Київ). 2012-й рік запам’ятався тоді ще зовсім юному художнику-початківцю і участю у всеукраїнському конкурсі «Просто небилиці» (м. Львів), у якому він став фіналістом.

До творчих заслуг талановитого тернопільського школяра варто додати також диплом лауреата міжнародного фестивалю «Казковий карнавал» (м. Львів), який він отримав у 2013-му. Також минулого року Павло став «бронзовим» призером всеукраїнського дитячо-юнацького конкурсу образотворчого мистецтва ім. Саші Путрі в середній віковій категорії (м. Полтава).

Цього року 12-річний художник став лауреатом першої премії Першого Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Щасливі діти українські – на коні» (м. Київ).

«Серед особистих робіт у мене є найулюбленіша – «Карнавал у Венеції», зараз вона експонується в тернопільській «Арт-галереї», – розповідає Павло Шачко. – Пейзажі виникають в уяві, іноді запам’ятовуються певні картинки, які я намагаюся відтворити на полотні…Так і працюю. Практично весь вільний час присвячую написанню картин, мені це подобається, бо мрію про кар’єру художника».

Власних робіт у Павла близько 50-ти, адже чимало довелось віддати за умовами різноманітних конкурсів, де роботи не повертають художникам. Багато картин зараз знаходяться у виставкових галереях Тернополя. Та всі вони красномовно свідчать про те, що в автора особистий підхід до кожної з них й особлива манера написання. Наставники хлопця переконані, що його чекає велике майбутнє художника, адже таланту Павлу точно не бракує.

За інформацією департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу