Понад 600 школярів, студентів і педагогів, які зібралися в Центрі науки і мистецтв «DIYA» при НЦ «МАНУ», та ще стільки ж учасників із різних областей, які приєдналися до заходу за допомогою онлайн-зв’язку, мали виняткову можливість у прямому ефірі спостерігати за посадкою модуля Philae космічного літального апарату Rosetta на ядро комети, відкритої українськими вченими Чурюмовим і Герасименко. 

Уперше в історії людства дослідницький модуль успішно здійснив посадку на поверхню ядра комети. З цієї нагоди Національний центр «Мала академія наук України» та Посольство Федеративної Республіки Німеччина в Україні влаштували «День Комети». Присутні змогли не тільки відчути себе учасниками унікального дійства, а й долучитися до обговорення космічної тематики з провідними астронавтами та вченими світу.

Протягом усього дня Мала академія наук пропонувала відвідувачам прямі включення з Європейської космічної агенції. А під час телемосту з Центром управління польотом Європейського космічного агентства в Дармштадті (ФРН) українські школярі буквально «засипали» закордонних науковців запитаннями про деталі й перспективи місії.

Гості дійства побачили ексклюзивні відеофільми про Космос, відвідали цікаві пізнавальні лекції з аерокосмічної і технічної тематики, взяли участь у практикумах, майстер-класах із робототехніки, 3D-моделювання та кліматології. У перервах між лекціями улюбленець МАНівців Євген Пащенко ознайомив юних астрономів з експозицією «Мінерали та метеорити». Також обдарована молодь милувалася музичними й театральними виступами, які розбавляли насичену наукову програму.

О 18.03 за київським часом дослідницький апарат успішно здійснив посадку на комету Чурюмова-Герасименко. І в цей момент усі, хто був у Центрі науки та мистецтва «DIYA», без репетицій і домовленостей підвелися, голосно та радісно аплодуючи в унісон із зірками світової науки. Так неосяжне людському оку дійство, що відбулося далеко за межами нашої планети, поєднавши мільйони людей в усьому світі.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу