Теплого жовтневого дня Біловодська ЗОШ І – ІІІ ст. Луганської області зустрічала нових друзів – прикордонників зі складу третьої мотоманевреної групи Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, що більше двох місяців охороняла пункт пропуску «Красна Талівка» на Луганщині. Наша зустріч відбулася на 63-й день їхньої надскладної місії на сході і проходила в музеї історії школи за участі завідувача Біловодським районним методичним кабінетом Лариси Супрун, директора школи Григорія Хаблака, методистів районного методичного кабінету, завучів, учителів школи та учнів 11-Б класу.

Ми познайомились з трьома із трьохсот мужніх охоронців державного кордону цієї групи – Ігорем, Михайлом та Юрієм. Спочатку для них провели екскурсію експозиціями музею історії школи, потім шановні гості відвідали український двір та українську садибу, які є частиною музейного комплексу. Після цього учні вручили мужнім прикордонникам малюнки, листи та невеличкі сувеніри на згадку про відвідання нашої школи. Всі присутні мали змогу поставити гостям запитання, які цікавили їх найбільше: як рідні ставляться до їхньої служби на Луганщині, чи є суттєві відмінності між населенням східних і західних областей, що, на їхню думу, може об’єднати Україну, тощо… Як зізнались самі прикордонники – малюнки та листи дітей допомагають їм найбільше у важкі хвилини несення служби на сході нашої Батьківщини. Тривалий час їх обстрілювали з «Градів» та артилерії, через що згоріла частина техніки.

На щастя, весь особовий склад групи залишився неушкоджений, і всі 300 прикордонників 16 жовтня повернулись на рідну Львівщину, де їх із нетерпінням чекали рідні та друзі. А 18 жовтня на території Кінологічного навчального центру Державної прикордонної служби України у Великих Мостах відбулись урочистості з нагоди зустрічі та вшанування персоналу Західного регіонального управління Державної прикордонної служби, що в складі третьої мотоманевреної групи виконував завдання із захисту східного кордону України. Із бійцями зустрілося керівництво Львівської облради та облдержадміністрації, аби подякувати за службу. Вітаючи бійців, голова обласної ради П.Колодій зазначив: «Сподіваюся, що ваша відвага стане прикладом для молоді, яка, знаю, дуже гордиться нині і нашою армією, і прикордонними військами».

Але, повернувшись додому, прикордонники не забули про своїх нових друзів із невеликого містечка Біловодська на Луганщині і надіслали для шкільного музею, відділу освіти та методичного кабінету книги, що розповідають про їхню малу Батьківщину та службу. «Рава-Руська – прикордонна» – таку назву має книга, авторами якої є офіцери-прикордонники Ігор Матвійчук і Сергій Лемеха. Для нас вона стала справжнім відкриттям – відкриттям історії давнього прикордонного містечка Рава–Руська, що на заході нашої країни. Дізналися про реалії сьогодення прикордонників і їхнє співіснування з мешканцями прикордоння. Виявилося, що в нас багато спільного. Адже Біловодщина – це східна брама нашої країни. У майбутньому учні школи сподіваються відвідати Львівщину, ближче познайомитись зі своїми ровесниками.  Отже, мета зустрічі була досягнута – львівські прикордонники побачили іншу, позитивну, сторону Луганщини, дізнались про її давню історію, привітних і гостинних людей, які пишаються тим, що вони українці.

Катерина  Мозгова, вчитель історії Біловодської ЗОШ І – ІІІ ст. Луганської області

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу