13 листопада в Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Українському домі» відбулося урочисте відкриття XXVI спеціалізованої виставки «Освіта та кар’єра – День студента 2014» та виставки «Освіта за кордоном» з участю голови Комітету Верховної Ради з питань науки та освіти Лілії Гриневич, заступника міністра освіти і науки України Павла Полянського, президента Національної академії педагогічних наук України Василя Кременя, організаторів виставки, а також поважних представників Канади, Чехії, Польщі, Ізраїлю та Франції в Україні.

Виставка традиційно розпочалася напередодні міжнародного Дня студентства, вона спрямована на інформування української молоді про можливості здобуття якісної освіти – як в українських університетах, так і в зарубіжних. Цього року студентам та учням презентують свої освітні програми понад 160 вищих навчальних закладів України та міжнародних організацій, а також виші Великої Британії, Французької Республіки, Федеративної Республіки Німеччини, Швейцарської Конфедерації, Республіки Польща, Чеської Республіки, Республіки Кіпр, Держави Ізраїль, Австрії, Японської Держави, Канади, Республіки Ірландія та Грецької Республіки.

Лілія Гриневич привітала всіх студентів та учнівську молодь із початком виставки та побажала їм знайти для себе найкращий вищий навчальний заклад, що відповідатиме їхнім очікуванням, амбіціям і можливостям подальшого працевлаштування, а університетам, відповідно, – знайти своїх талановитих студентів. Лілія Гриневич зазначила, що ще кілька місяців тому тут, в «Українському домі», працював відкритий університет Майдану, де обговорювали, якою має стати освіта України і що вона повинна дати українським громадянам: «А вже сьогодні прийнято новий Закон «Про вищу освіту». Утім, щоб він почав працювати, у нас ще дуже багато роботи попереду. І цю роботу ми маємо виконувати спільно».

Заступник Павло Полянський побажав українській молоді долучатися до здобуття якісної освіти: «Адже тоді ми зможемо ефективно реформувати нашу країну і неодмінно зробити її впізнаваною у світі за освіченістю нашої молоді та за інноваційними досягненнями нашої економіки й політики. Головне, щоб набуті знання ми втілювали у наших вчинках».

Почесні гості зарубіжних країн наголосили, що освіта для сучасного розвитку держави є пріоритетом номер один, і побажали українській молоді, яка навчатиметься в університетах за кордоном, втілювати здобуті знання на своїй батьківщині та допомагати в її модернізації. Також міжнародна спільнота, небайдужа до подій, що зараз відбуваються на сході України, зазначила, що чимало навчальних програм цього року розраховані, зокрема, на студентів Донбасу та Криму (наприклад, стипендіальна програма «Польський Еразмус для України».

Міжнародна виставка «Освіта та кар’єра – День студента 2014» триватиме в Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» до 15 листопада включно.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу